Tapani on Virve Rostin kansa Huomenna Uutisvuodossa vieraina ! Toivottavasti Tapsa heittää hyvää läppää siellä , niin saa epäilijätkin nähdä että huumorintajuakin ja nokkeluutta löytyy.
Tapani uutisvuodossa !
9
265
Vastaukset
- It is a humor
Tapsa ei nyt niitä huumorintajuisempia ole varsinkin kun huumori kohdistuu häneen. Jos tulee jotan ylinopeusvitsailuja- Tapsa käy kimppuun. Huumorintaju ei riitä.
Odotetaan innolla illan uutisvuotoa ,kunhan vain ehtisin siksi kotiin jotta näkisi kokonaan sen .KylläTapsasta huumorintajua löytyy..Uskokaa vaan
- *************
Eipähän muuten käyny Tapsa kenenkään kimppuun vaikka ylinopeusvitsailua olikin. Virve sanoi ,että "Tapsa ajaisi heidän keikkabussiaan ", johon se Stan ( siis se partainen iso mies ), että: " ehtisitte ajoissa joka paikkaan". Siihen Tapsa, että : " Niissä on rajoittimet nykyisin. Ei auta Tapsankaan jalka. "
- Juiontze
Tapsa oli syrjäänvetäytyvä ja hiljainen. Jotenkin niin surullisen ja onnettoman tuntuinen. Keräs multa kyllä pointsit.
- Meitsi vaan
Uutisvuodossa kyllä yleensäkin nämä vakiojäsenet Jari Tervo ja se Stan ovat eniten äänessä. Ei ne vieraat niin paljon esillä ole . Myös Baba Lybeck on paljon äänessä noissa jaksoissa. Mielestäni paljon enemmän mitä Peter Nyman aikoinaan kun oli ohjelmassa tuomarina.
Tapsa oli ihan hyvin ohjelman juonessa mukana ja ihan rennolta ja hyväntuuliselta siinä vaikutti.
- Sepitini
Ei Tapsa miltään onnettomalta ja surulliselta vaikuttanut. Iloisesti hän siinä naureskeli ja hymyili useampaan otteeseenkin. Joillakin on Tapsasta vaan sellaienen käsitys että hän on aina suu päälaellaan meuhkaamassa. Ei hän sellainen normaalisti ole eikä ollut Uutisvuodossakaan, vaan oli ihan edukseen.
- paksaa
Minun mielestäni kanssa Tapsa oli väsyneen tuntuinen ja hiljainen. Muutaman harjoitellun kommentin lisäksi ei paljoa puhua. Virve Rosti puhui enemmän. Tapsa antoi sellaisen alakuloisen kuvan itsestään. Voi olla että oli väsynyt.
- Kukkurakorva
Tapsa on tosi hyvä laulaja, eikä Virvessäkään mitään moittimista.
Se minua ärsyttää suunnattomasti, että vanhoja edesmenneitä mestareita imitoidaan.
Esim. Kalle Kaaja& Kulkurit (luikurit) apinoivat Topi Sorsakoskea törkeästi ja vieläpä
tosissaan. - Voihan itku
Kyllä oli taas katsojien aliarviomista pistää tuollainen kulahtanut ex-tähtönen mukaan sinänsä mukavaan ohjelmaan. Jäi ohjelma katsomatta. Rajansa kaikella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4402528Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek142360Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2521475Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821129Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel621046Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4171038Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41908- 153905
- 56859
- 79845