Taistelu kiihtyy. ;)
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/macit virushyokkayksen kohteena syyna microsoft/a856919
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/macit virushyokkayksen kohteena syyna microsoft/a856919
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"Macworld UK varoittaa, että Microsoftin päivitykset ovat joskus saattaneet aiheuttaa ohjelmiston toimimattomuutta."
Ohjelman toimimattomuus on paras tietoturvateko Microsoftin taholta.
HÖH!!! Tyypillistä applen tietoturvaa:
"Macworld UK varoittaa, että Microsoftin päivitykset ovat joskus saattaneet aiheuttaa ohjelmiston toimimattomuutta. Tästä syystä ainakaan Office 2011 -käyttäjien ei kannata hosua päivittämisen kanssa. "
Eli Mac käyttäjät ovat jättäneet tietoturvapäivitykset asentamatta ja saaneet haittaohjelmia Macworld UK :n älyttömien aivopierukirjoitusten takia.
Ei ihme jos porukka haluaa eroon siitä viruspesästä
http://www.talouselama.fi/uutiset/tama luku voi saada steve ballmerin hikoilemaan/a2155949
Kippis
Katsotaan ensin, miten käy ja sitten vasta hihhuloidaan!
Pahoin pelkään, että kun totuus mac:sta paljastuu eli eihän siinä ole mitään sellaista, mitä ei Windowsissakaan, paitsi ylihintaa, se jää edelleenkin hyllyihin!
Windows valitaan sen edullisuuden vuoksi ja mitä tulee haittaohjelmiin, niin....
http://aijaa.com/IQGKGl