Mikä tilanne varkaiden suhteen

Budan kentällä?

Vieläkö paskaiset kalsaritkin pöllitään ruumaan menevistä laukuista, vai muuttuiko tilanne Malevin lähdön myötä? Itse mennyt viimeaikoina pelkästään käsiromppeilla niin ei 1.5 vuoteen kokemusta. Melko toivotonta touhua ollut kun kelpasi 8 vuotta vanha digipokkari millä ei mitään arvoa ja samasta laukusta 10 euron arvoiset kiikarit.Tuskin mikään "luxusmafia" asialla, vai ovatko budan taksikuskit myös kentällä töissä :-)

4

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Reissumies.

      Mitä sitä ruumaan mitään laukkuja kärrää? Lentolaukku mukaan koneeseen vaan, kyllä sinne kaikki tärkeimmät tavarat saa vaikka viikonkin on reissussa. Naisten ongelmahan tuo taitaapi vaan olla kun pitää koko omaisuus saada pienellekkin matkalle mukaan? Passi, lentoliput, yms asiapaperit ja luottokortit ja valuuttaa, sekä mahdolliset lääkkeet, varavaatteita, puhelin, laturi, kamera, noilla kyllä ihan pärjää jo ja kaiken muun voi ostaa perillä jos tarvetta :)

    • että silleen

      Minulta pöllittiin koko laukku Finnairin lennolla Hesassa. Osaavat he muuallakin

    • kenttä kenttä

      "Vieläkö paskaiset kalsaritkin pöllitään ruumaan menevistä laukuista, vai muuttuiko tilanne Malevin lähdön myötä?"

      Ei se lentoyhtiö hoida niitä lentokentän hommia, vaan sen tekee aivan toinen yhtiö - lentokenttätoimintoihin erikoistunut. Malevilla ei ollut mitään tekemistä kenenkään tavaroiden katoamisen kanssa millään kentällä. Ja on niitä kadonnut monilla muillakin kentillä.

    • parempi tilanne

      Ei taida enää olla aivan niin huono tilanne kuin vielä joitakin vuosia sitten. Silloin Budapestin kentällä tosiaan oli aivan tosi iso ongelma, että tavarat hävisivät laukuista. Liiga saatiin jäljitetyksi, naapurimaan kaverit taas asialla, ja nyt ei vähään aikaan ole kuulunut että olisi hävinnyt tavaroita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      21
      2268
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      87
      1403
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1198
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1110
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      889
    6. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      831
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      812
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      202
      799
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      16
      785
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      755
    Aihe