Katri-Helena

minä vaan

Pieni ja pippurinen,
elämä alussa

Laulu sielussa,
lauloit ja laulat

Oma elämä, kaikkea
ja sinä koet ja suret

Sinä elät ja jaksat
laulaa

Vuosia monta, matka
jatkuu...

Sinä olet laulun
lintu, joka jaksaa

visertää

6

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teemu k.

      kaunis runo

      hienosti ymmärretty katrin taival

      kiitos!

    • Vähempikin riittää

      Mikä ihmeen tarve tuolla KH:lla on nykyisin olla esillä joka paikassa? Ei mene viikkoakaan etteikö pällistelis jossakin viikko lehdessä tai iltapäivä lehdissä ja kertoilis omia yksityisasioitaan ja sitte vieä kaiken kukkuraksi telkkarissa joka viikko ja ohjeman uusinnat sata kertaa viikossa että kyllä vähempikin riittää. Ei oikein enää jaksa sytyttää nuo sen henkimaailman jutut kun vasta oli otsikoissa noilla miesasioillaan. Ja sitte vielä tuli mieleen että mistäs se tuo Jonne Aaron voi tietää ettei kenelläkään muulla artsistilla ole ollut noin rankkaa elämää kuin tuolla, kyllähän varmaan rankempiakin tarinoita löytyy mutta ei kaikilla ole tarvetta tuoda niitä julki..!

      • kalakaveri?

        Aina kun artistilta pukkaa uutta levyä myyntiin, ovat normaalia enemmän julkisuudessa, ihan jokainen.


    • töksäyttelijä ei saa

      Musiikin takia Katri Helena on ollut viime viikot telkkarissa. Jos et satu tietämään niin paras viihdeohjelma vuosiin oli TV4:lla joka juuri loppui, Vain elämää nimeltään. Siellä oli kyllä kuusi muutakin huippuartistia mukana. Eivät puhuneet henkimaailmasta eivätkä miesystävistä vaan jakoivat kaikille meille positiivista mieltä.

      Sinä jäit jälleen siinä jaossa osattomaksi. Pahoittelen suuresti. Kun töksäyttelet täällä Suomi24 palsoilla Katrista vähän siellä ja täällä, nukutko yösi rauhallisena nyt? Odotat että joku kommentoisi tälväisyjäsi, olisi samaa mieltä kanssasi? Vaan kun hyvin harva muu on samaa mieltä sinun kanssasi. Jäät edelleen osattomaksi tässä hyvän jaossa. Voimia läheisillesi!

      .

      • Kuulehan

        No anteeksi vaan kun en tiennyt että tästä "pyhimyksestä" ei saa sanoa mitään muuta kuin jotain ylenpalttista kehumista. enkä kyllä tietääkseni ole mitään sen loukkaavampaa sanonut kuin muutkaan, siis ne jotka eivät häntä kehu..ja nyt kyllä puhut vastoin parempaa tietoas sillä en ole missään muualla kirjoitellut kuten väität!!


      • Tonttu
        Kuulehan kirjoitti:

        No anteeksi vaan kun en tiennyt että tästä "pyhimyksestä" ei saa sanoa mitään muuta kuin jotain ylenpalttista kehumista. enkä kyllä tietääkseni ole mitään sen loukkaavampaa sanonut kuin muutkaan, siis ne jotka eivät häntä kehu..ja nyt kyllä puhut vastoin parempaa tietoas sillä en ole missään muualla kirjoitellut kuten väität!!

        Koetahan sinä ressukka keksiä itsellesi jotain muuta puuhaa: aloita pikkuhiljaa vaikka Joulu valmistelut, niin saat tehtyä jotain OIKEASTI hyödyllistä:-) Hyvää joulun odotusta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      57
      7199
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      20
      6168
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      27
      4599
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      231
      3832
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      31
      3090
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2786
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2728
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      14
      2535
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      45
      2431
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      2402
    Aihe