Katri-Helena

minä vaan

Pieni ja pippurinen,
elämä alussa

Laulu sielussa,
lauloit ja laulat

Oma elämä, kaikkea
ja sinä koet ja suret

Sinä elät ja jaksat
laulaa

Vuosia monta, matka
jatkuu...

Sinä olet laulun
lintu, joka jaksaa

visertää

6

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teemu k.

      kaunis runo

      hienosti ymmärretty katrin taival

      kiitos!

    • Vähempikin riittää

      Mikä ihmeen tarve tuolla KH:lla on nykyisin olla esillä joka paikassa? Ei mene viikkoakaan etteikö pällistelis jossakin viikko lehdessä tai iltapäivä lehdissä ja kertoilis omia yksityisasioitaan ja sitte vieä kaiken kukkuraksi telkkarissa joka viikko ja ohjeman uusinnat sata kertaa viikossa että kyllä vähempikin riittää. Ei oikein enää jaksa sytyttää nuo sen henkimaailman jutut kun vasta oli otsikoissa noilla miesasioillaan. Ja sitte vielä tuli mieleen että mistäs se tuo Jonne Aaron voi tietää ettei kenelläkään muulla artsistilla ole ollut noin rankkaa elämää kuin tuolla, kyllähän varmaan rankempiakin tarinoita löytyy mutta ei kaikilla ole tarvetta tuoda niitä julki..!

      • kalakaveri?

        Aina kun artistilta pukkaa uutta levyä myyntiin, ovat normaalia enemmän julkisuudessa, ihan jokainen.


    • töksäyttelijä ei saa

      Musiikin takia Katri Helena on ollut viime viikot telkkarissa. Jos et satu tietämään niin paras viihdeohjelma vuosiin oli TV4:lla joka juuri loppui, Vain elämää nimeltään. Siellä oli kyllä kuusi muutakin huippuartistia mukana. Eivät puhuneet henkimaailmasta eivätkä miesystävistä vaan jakoivat kaikille meille positiivista mieltä.

      Sinä jäit jälleen siinä jaossa osattomaksi. Pahoittelen suuresti. Kun töksäyttelet täällä Suomi24 palsoilla Katrista vähän siellä ja täällä, nukutko yösi rauhallisena nyt? Odotat että joku kommentoisi tälväisyjäsi, olisi samaa mieltä kanssasi? Vaan kun hyvin harva muu on samaa mieltä sinun kanssasi. Jäät edelleen osattomaksi tässä hyvän jaossa. Voimia läheisillesi!

      .

      • Kuulehan

        No anteeksi vaan kun en tiennyt että tästä "pyhimyksestä" ei saa sanoa mitään muuta kuin jotain ylenpalttista kehumista. enkä kyllä tietääkseni ole mitään sen loukkaavampaa sanonut kuin muutkaan, siis ne jotka eivät häntä kehu..ja nyt kyllä puhut vastoin parempaa tietoas sillä en ole missään muualla kirjoitellut kuten väität!!


      • Tonttu
        Kuulehan kirjoitti:

        No anteeksi vaan kun en tiennyt että tästä "pyhimyksestä" ei saa sanoa mitään muuta kuin jotain ylenpalttista kehumista. enkä kyllä tietääkseni ole mitään sen loukkaavampaa sanonut kuin muutkaan, siis ne jotka eivät häntä kehu..ja nyt kyllä puhut vastoin parempaa tietoas sillä en ole missään muualla kirjoitellut kuten väität!!

        Koetahan sinä ressukka keksiä itsellesi jotain muuta puuhaa: aloita pikkuhiljaa vaikka Joulu valmistelut, niin saat tehtyä jotain OIKEASTI hyödyllistä:-) Hyvää joulun odotusta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      472
      8466
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5820
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      255
      4762
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4615
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      64
      4111
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3930
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      171
      3749
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1698
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      95
      1212
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      42
      857
    Aihe