Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Hollolaan loppuvuodesta,ja kysyisinkin nyt,että onko Hollolassa kirpputoreja ja missä ne sijaitsevat?
Kirpputoreja Hollolassa?
18
5246
Vastaukset
- kirppis isäntä
Kuules Taru Anneli sinä olet joka kylässä kysymässä samaa,oletkohan sinä kullin puutteessa vai mikä puute sinua vaivaa
- Anonyymi
Eikö noinkaan tyhmiä "vastauksia" voi ylläpito poistaa? No, toivotaan, että Herra kirppis isäntä on 10 vuodessa aikuistunut / tullut terveeksi..
- Kirppiskävijä
Keskustassa on kaksi, Superjättikirppis ja seurakunnan kirppis. Molemmat aika hyviä, mutta hiukan tunkkaisia.
- kirppistelijä
Missä superjättikirppis?????? en oo kuullu enkä nähny semmost paikkaa. Mannan kirppis mis ei tavara vaihdu ja myyjät/työntekijät seuraavat perässä ettei vaan kukaan pölli mitään... Tiinu-Liinu on sopivan kokonen ja ainut hyvä kirppis hollolassa...mut sais tänne tulla enemmänkin kirppiksii niinku launeen kirppikset ja lanttila.
- lantala shopping
tai lantala!
siellä myydään halpaa paskaa, kirjaimellisesti.
- Minna20131
Hollolassa uusi ihana kirppis! Arjen aarteet Oy Tarmontie 3 pullapojat. Suosittelen!
- Päivi
Hei!
Kysymyksesi on viime vuodelta, mutta toivottavasti katselet näitä sivuja edelleen.
Kun seuraavan kerran tulet Hollolan suuntaan poikkea 9.3.2013 avatulta viihtyisällä kirpputorilla Arjen Aarteissa.
Osoite on Tarmontie 3, Salpakankaalla Pulla Poikien vieressä.
Vilkaise kotisivuja www.arjenaarteet.com - eetu makkonen
Hei, mannakirppis hollola on lahden alueen edullisin kirpputori jos vuokraa pöydän
viikkovuokra 20€ sis 7 myyntipäivää
kuukausi 65€ sis 28 myytipäivää ja tarjouksia kannttaa silloin tällöin kysellä
Mannakirppikseltä löydät mm huonekaluja,valaisimia,vaatteita kodinkoneita,lasiesineitä ja muita lasi astioita,
Minun mielipiteeni on se että mannakirppis hollola on todella siisti paikka ja työntekijät järjestelevät pöytiä ja muutekin ovat ystävällisiä,
Kannattaa käydä vähän pidemmältäkin
Nyt kesäkuun alusta he aukaisevat klo 9
aukioloajat ovat seuraavat
ma-pe 9-17
la 9-13
su suljettu
osoite kauppakuja 6, hollola
näin ollen toivotan kaikille hyvää kesää kirppisläisille
Eetu makkonen Hollola - Haluan myydä
Hei. Millaisia kokemuksia teillä on tästä Arjen Aarteista, kun säännöt kuulostavat tiukoilta. Ei kauempaa voi asioida, kun tilitystä ei saa heti purettua paikan tai tilityksen saa vain paikanvuokraaja, vaikka meitäkin on perheessä useampia, jotka sitä hoitais.
- Naston Hurma
Kyllä se riittää, että vain yksi heimosta hakee rahoja kirpparilta. Jos ei tätä pysty järjestämään vain yhden sopimusosapuolen kanssa. niin kyllä siinä rahanhaussa on jotain omituista.
Mun vaimo ainakin ottaa rahat pois vasta silloin kun vuokra-aika päättyy. - sama kuin edellä
Naston Hurma kirjoitti:
Kyllä se riittää, että vain yksi heimosta hakee rahoja kirpparilta. Jos ei tätä pysty järjestämään vain yhden sopimusosapuolen kanssa. niin kyllä siinä rahanhaussa on jotain omituista.
Mun vaimo ainakin ottaa rahat pois vasta silloin kun vuokra-aika päättyy.Siis asiallisia vastauksia kiitos. Olemme normaali perhe, emme mikään hämäräporukka.
- Anonyymi
sama kuin edellä kirjoitti:
Siis asiallisia vastauksia kiitos. Olemme normaali perhe, emme mikään hämäräporukka.
mustalaisia te ootte helvetti.hus hus,matkoihinne siitä.hop hop
- haluan myydä
Voisiko paikan pitäjä vastata tähän kysymykseen ? Muutamme ulkomaille, joten koko kodinirtain tulisi myyntiin. Olisiko muita hyviä paikkoja myydä tavaransa nopeasti, kun huutonetti tai tori.fi ovat niin hitaita paikkoja.
- Anonyymi
heitä helevettiin rojus vaan
- Anonyymi
Ei ole kun HETKI- kierrätyskeskus Tarmontiellä. Käytettyä paskaa myydään kalliimmalla kun mitä uusi maksaa. Sanoisin sitä SYYHYTORIKSI
- Anonyymi
Ei ole kun kun kunnan kierrätyskeskus HETKI- nimeltään.
Kauheat hinnat joten ei kannata mennä - Anonyymi
🤣🤣🤣
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2425646Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k304094Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,192394Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2952220Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast481451Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611309Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1321202Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1311190- 35984
- 169895