Te jotka olette olleet Barcelo Jandia Mar-hotellissa Fuerteventurassa, kertokaa oliko ruoka hyvä entä parveke, kelpasiko istuskella siellä.
Kaikki muu tieto kyseisestä hotellista otetaan mielellään vastaan!
Kaikki muu tieto kyseisestä hotellista otetaan mielellään vastaan!
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g783945-d557197-Reviews-Barcelo_Jandia_Mar-Pajara_Jandia_Peninsula_Fuerteventura_Canary_Islands.html
Tuolla kokemuksia lontoolla, mutta googlen kääntäjä helppii jos kieli ei taivu.
Kiitos vastauksestasi! Olisin halunnut tietää mitä suomalaiset tykkäävät hotellista, olen kyllä lukenut nämä jo.
Näyttää siltä että kukaan ei ole käynyt, ollaan sitten ihan ensimmäisinä ukko ja minä!
Oottekos tätä tsekanneet?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9385247
Olimme Barcelo Jandia Marissa pari viikkoa sitten (minä, mieheni ja 13 lapsi). Hotelli oli muuten ihan mukava, mutta se all inclusive ruoka..... Ruokaa oli paljon mutta aivan käsittämättömän mautonta! Meiltä jäi useampikin lounas väliin.
Hotellissa oli myos italialaistyyppinen pieni ravintola johon piti tehdä pöytävaraus. Siellä ruoka yllättäen olikin todella hyvää!
Jandia sinänsä oli ihanan rauhallinen ja siisti paikka. Kerrassaan ihanat pitkät kirkasvetiset rannat!. Rannalla oli hyvin tilaa. Nudisteja oli melko paljon.
Kaupoissa sai kierrellä ja katsella rauhassa ilman että kauppiaat tyrkyttivät tavaroita.
Teimme saarikierroksen jossa näimme koko saaren ja sen perusteella menisin toisenkin kerran juuri Jandiaan. Tuntui että pohjoisemmassa tuuli ihan älyttömästi. Menemme varmasti toisenkin kerran, mutta ehkä hotelli lähempää Morro Jablea sitten.
Oi, ihanaa että joku on käynyt ja ihan äskettäin! Ruokapuoli on sitten niin kuin jo aavistin, lukemani perusteella englanninkielisistä foorumeista.
Vahinko kuin mies on niin ronkeli ruoan suhteen!
Kiitos sinulle vastauksesta:)