Haukiveden pinta

Haukiveden pinta on vaihteeksi taas noussut. Ei ole vielä ihan samalla tasolla, kuin elokuun lopussa. Saapa nähdä, kastuuko halkopino "talven" aikana. Bravo ELY !
479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • No onhan se noussut ; näkyy kun katsoo veden pintaa rannassa. Siitä se luotettavammin voi todeta, kuin noista kippuroista.

    Äänestä

Tuuli sitä vaan liikuttaa.

Äänestä

Sataa.
Ja lupaa sadetta ja lauhaa. Lauhaa ja sadetta. Joten eiköhän se halkopinosi keväällä seilaa Laatokalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


- hemppa - kirjoitti:

Haukiveden pinta on vaihteeksi taas noussut. Ei ole vielä ihan samalla tasolla, kuin elokuun lopussa. Saapa nähdä, kastuuko halkopino "talven" aikana. Bravo ELY !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu