Miksi se on niin kummallinen ja kästtämätön Finland? Miksi ei Suomi?
Suomi on äänteellisesti helppo lausua ja kirjoittaa, sitä ei tarvitse lyhennellä juuri koskaan, se on sointuva ja kaunis!
Kuka alkaa ajamaan hyvää asiaa?
Minä en ehdi, sillä lähden huomenna matkalle suuntana kaukomaat.
Suomi on äänteellisesti helppo lausua ja kirjoittaa, sitä ei tarvitse lyhennellä juuri koskaan, se on sointuva ja kaunis!
Kuka alkaa ajamaan hyvää asiaa?
Minä en ehdi, sillä lähden huomenna matkalle suuntana kaukomaat.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tarja, Martti, Tauno
No kun nämä muutamat suomenkieltä sortavat ovat tehneet kaikkensa että kuuluisimme skandinaavisten joukkoon.
Suomenruotsalaiset ovat pystyneet joka ainoan presidenttimme ottamaan vastaan Folktingetin antamanan Freudenthal mitalin.
Freudenthal joka väitti suomalaisten olevan alempaa rotua.
Miten surullista.
Biaudet kuin Lipponenkaan reagoinut kysymykseen kun rasismikeskustelu kuumeni.
Paavo Lipponen kantaa kaulassaan Suomen suurinta rasismin osoitusta Freudenthal-mitalia mutta syyttää Perussuomalaisia rasismista. Eva Biaudetkin oli yhden kerraan hiljaa kun Timo kysyi RKP:n masinoimasta Freudenthal-mitalista, miksi?
RKP:n rasistinen kunniapalkinto Freudenthal-mitali kiellettävä ...
nalaisroistot lähes tappoivat suomalaisen toimittajan.
MTV3:n toimittajaja Kari Lumikero joutui palestiinalaisterroristien rakettihyökkäyksen keskelle. Läheltä piti ettei palestiinalaisrosvot tappaneet kokenutta toimittajaa!
http://www.mtv3tekstikanava.fi/new2008/137-01.htm