http://keskustelu.suomi24.fi/node/11061975#comment-0
Kun aistit ja järki muodostavat tajunnan, sieluhan on tajuntakin. Sielunlaki tarkoittaa sitä, että puolet maailman miehistä tajuaa todellisuuden naisellisella tavalla. Ihmiskunnan tajunta jakautuu sielunlaissa kahtia prosentuaalisesti 75 ja 25. Esimerkiksi raha on pahuutta ja tyhmyyttä.
Ja sitten demokraattisen maailmanrauhan ehtoihin. Demokraattinen maailmanrauha on mahdollinen vasta sitten, kun kansat luopuvat valtioista, rahasta ja uskonnoista. Mutta sitä aikaisemmin ihmiskunnan on vastattava Hitlerin
"juutalaiskysymykseen" lopullisesti, sillä Yeshua tms. oli Rooman ensimmäinen paavi Pietari, joka ei suinkaan herännyt kuolleista vaan muuttui Golgatan ristillä kidutuksen takia homosta heteroksi.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Lopullinen_ratkaisu
Miksi ylläpito sallii juutalisia vastaa nkiihottmaisen palstoill
4
112
Vastaukset
- !!!
Miksi sallit juutalaisten (tai lähinnä sionistien) massiiviset maailmanlaajuiset toimet kaikkia muita ihmisiä vastaan ja kiellät niistä keskustelemisen?
En ole nähnyt ainoatakaan viestiä, jossa kiihotettaisiin juutalaisia vastaan. Kritiikin ja mielipiteen esittäminen on jokaisen perusoikeus.
Olen kyllä nähnyt asiatonta nimittelemistä ja sehän on S24 sääntöjen vastaista, mutta nimitteleminen ei ole kansanryhmää vastaan kiihottamista.
Itse en viitsi sionismista ja juutalaisuudesta edes enää kirjoittaa. Kaikki asiallinen ja perusteltu keskustelu sensuroidaan eräiden vaatimuksesta.saa kirjoitta mutta jos kirjoitta kehottaa tekemään hitlerin työn loppuun ja kehoittaa jokaisessa viestissä tapamaan kaikki juutlaiset niin viesti rikkoo silloin Suomen lakia ja kiihottaa kansanryhmää vastaan. se on ihan selvää tuota lakia ei ylläpito noudata .
metallurgi kirjoitti:
saa kirjoitta mutta jos kirjoitta kehottaa tekemään hitlerin työn loppuun ja kehoittaa jokaisessa viestissä tapamaan kaikki juutlaiset niin viesti rikkoo silloin Suomen lakia ja kiihottaa kansanryhmää vastaan. se on ihan selvää tuota lakia ei ylläpito noudata .
Lisää . http://keskustelu.suomi24.fi/node/11065173#comment-0
- Ei kiihota
Koksa läski melurtalgia vatsaan kiitahotmisesta ie kukan kihotu
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 891629
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla151521- 981410
- 1311391
- 731302
- 1161170
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n2641059- 691001
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o18965- 37947