Kertokaahan näkyikö Gazan konflikti siellä millään tavalla? Entä Jerusalemissa jos kävitte siellä?
Eilatista hiljattain palanneet
4
296
Vastaukset
- matkakuumetta1
Hei, olisin minäkin todella kiinnostunut kuulemaan, miltä elämä Eilatissa vaikuttaa.
Meillä suunnitteilla matka 9.12. Jordanian kautta Eilatiin ja jännityksellä odotamme, mihin suuntaan sota kääntyy. Ennenkaikkea tietysti huoli paikallisista sekä Gazassa että Israelissa- nämä loma-asiat on pieniä murheita suurten rinnalla. Ulkoministeriön tiedotteet ratkaisevat, minkä kannan matkatoimisto ottaa esim. matkarahojen palautukseen. Siis ei voi tehdä päätäksiä uusien matkakohteidenkaan suhteen, ennen tilanne Israelissa selkiytyy... - Akkadi
Tultiin viikko sitten ja silloin ei vielä ollut mitään havaittavissa. Tuttuni on juuri nyt Eilatissa ja rauhallista on.
Tulivat eilen Jerusalemista eikä sielläkään mitään erikoista. Lähinnä hillittömät turistilaumat loistavat poissaolollaan, mikä ainakin allekirjoittaneen mielestä on vaan hyvä.
Jos matkatoimistot eivät reagoi mitenkään niin minä ainakin lähtisin reissuun. - ...lomalainen......
Eilatissa vietetään tämä koko marraskuu ja ihan rauhaisaa on. Samoin piipahdettii tällä viikolla Jerusalemissa eikä mitään ihmeitä sielläkään.
Matkanjärjestäjät ovat kyllä ajan tasalla ja ulkoministeriöön ja sen tiedotteisiin voi luottaa.
Toivotaan, että tilanne tasoittuu tuolla selkkausalueella. - koralli besch
Tänään tultiin sieltä, ja kaikki oli ok. Menkää ihmeessä introsukellukselle koralli Beachille. Suomalainen opas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093