Voiko käsitöistä jäädä luokalle?

Niin mua vähän huolettaa kun joulun jälkeen alkaa taas puukässä ja en osaa mitään, vaikka kuinka yritän. Asiallisia vastauksia kiitos!
161512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

kaikista peruskoulussa opiskeltavista aineista voi jäädä luokalle

Äänestä

" Voiko käsitöistä jäädä luokalle?"

Liikunnasta ainakin jätetään luokalle länsi hesas.

Äänestä

Oon kuullu, että numeroo voidaan laskee vaan kahdella, ja jos saan 7 tekstiilist nii sittenhän en voi jäädä koska en vois saada 4 vaan vähintään 5?

Äänestä
  • Mistään aineesta ei voi antaa 4 t meidän rehtori

    Äänestä

  • Erikasdddd kirjoitti:

    Mistään aineesta ei voi antaa 4 t meidän rehtori

    mä oon saanu 4 kokeest.

    Äänestä

No periaatteessa kyllä, mutta olen aivan varma, että jos annat opettajalle positiivisen kuvan itsestäsi, ja teet kaikki tehtävät yms. vaikka huonosti menisikin, niin et jää luokalle. :)

Äänestä

Peruskoulussa ei jää luokalle jos edes yrittää - ei ainakaan käsitöistä, liikunnasta, musiikista, piirrustuksesta tai vastaavasta.

Äänestä

Ala asteella opettajat eivät päätä luokalle jäännistä, vaan vanhemmat(ainakin turun seudulla). Tai on mahdollista jäädä luokalle nelosen jälkeen reputtamalla 5ainetta jolloin tarvitsee olla erittäin huono koulussa. Käsityöstä ei voi jäädä luokalle missään eikä kyllä liikunnastakaan minun tietääkseni. Käsitöissä ei voi jäädä koska jollain henkilöllä ei vain suju käsityöt ja liikunnasta koska jotkut voivat olla perinyt vanhenniltaan/suvulta lihavuuden jolloin on huono kunto.

Äänestä

voi tietty jäädä.jos sä et tee mitään,ei sulloo näyttöö .mistä sä luulet se ope numeron repii?!

Äänestä
  • Kyllä mää teen ja oon tunneilla ja yritän

    Äänestä

  • eioomunjuttu kirjoitti:

    Kyllä mää teen ja oon tunneilla ja yritän

    Mahdotonta saada joku 4 jos oot tunneil ja yrität. Ei kukaa voi nii paska olla ettei mitääääää osaa nikkaroida. Se on asenteesta kiinni

    Äänestä

tota noi. JOS sä oikeesti YRITÄT ja siit työstä tulee hmph edes jotain, niin kyl siit just sen vitosen ehkis saa, mut jos sä tuut tunnille vaa tyyliin olemaan tekemättä mitää asenteella v*tut kiinosta nii nelonen on varma.vai luuletsä et pelkistäs istumalla sullevitonen napsahtaa ja sit joku siel joka oikeesti yrittää mut taidot ei riitä saa saman vitosen.jos mä oisin toi yritämällä vitosen saanu ja sä saisit saman vaa räkimällä kattoon niin haastasin open oikeuteen ja vetäisin sua turpaan!!!!

Äänestä

voiko käsitöistä jäädä luokalle 7lk? en oo tekstiilis saanu mitään aikaseks tänä vuonna ku oon siel kai jopa 2 kertaa käyny...... pelottaa mut muuten kyl numerot on 7-9

Äänestä

Kai voi jos ei käy tunneilla, mutta jos on paikalla ja tekee jotain edes sinne päin niin ei voi,

Äänestä
  • tekeminen kaatuu jo siihen kun langatkaan ei mee koneesee

    Äänestä

Olen panoseuraa vailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eioomunjuttu kirjoitti:

Niin mua vähän huolettaa kun joulun jälkeen alkaa taas puukässä ja en osaa mitään, vaikka kuinka yritän. Asiallisia vastauksia kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu