W124 pyyhkijä

Mistähän lie kiikastaa, kun omassa w124:ssa ei toimi pyyhkimen suurin asento?
Pysähtyy vaan paikalleen (vaikka keskelle), kun laittaa päälle.
Samoin myös takalasin lämmitin epäkunnossa.. ei mene päälle. merkkivalokaan ei pala katkaisijassa.
2194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

taitaa olla tyyppi vika ajan oloon itsekkin vaihtanut moottorin ja kertoivat silloin että kun on iso sulka ajanoloon se vaa lopettaa toimintansa .jos tarviit mulla on sellainen tarpeettomana pientä korvausta vastaan.
[email protected]

tkalevi

Äänestä

Kokeile panna tippa öljyä varren alapäässä muovin alla olevaan sylinterin varteen sen ollessa pisimmillään, eli sulka keskiasennossa. Pysäytä vaikka virta-avaimesta. Jos ei auta, niin vaihda. Kannattaa kysellä mersufoorumilla sieltä löytyy hyviä vinkkejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uuno58 kirjoitti:

Mistähän lie kiikastaa, kun omassa w124:ssa ei toimi pyyhkimen suurin asento?
Pysähtyy vaan paikalleen (vaikka keskelle), kun laittaa päälle.
Samoin myös takalasin lämmitin epäkunnossa.. ei mene päälle. merkkivalokaan ei pala katkaisijassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu