Mielenkiintoisia metsäkauppoja

Sotkamo-lehdessä on menossa mielenkiintoinen sarjakertomus eräästä metsäkaupasta jossa vastakkain ovat Huttunen - Huttunen. Sivun kokoisia näkemyksiä siitä kuka on pettänyt ja ketä. Kannattaa tilata lehti.
7329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo tiedän tuosta soporasta. Entinen pankinjohtaja yhdessä Angry Birds-toimittajan kanssa puhkaisivat yhden kuplan jälleen Sotkamosta.
Minä tilaan niin kauan lehteä kun raankvisti malttaa kuorma-autoilun ohessa kirjotitaa juttuja.

Äänestä
  • Missä se raankvisti huitelee muuten. Kävin lehden toimituksesta miestä kyselemässä, sanottiin ettei ole töissä täällä. Kuitenkin lehdessä ja verkossa miehen kirjoittamia juttuja niin perkeleesti.

    Äänestä

Eikö siitä voi laittaa linkkiä tähän?

Äänestä
  • Alkuperäinen lyhennelmä jutusta taitaa löytyä lehden verkkosivuilt mutta mielenkiintoisemmat keskustelut vain paperilehdestä tai sitten nettilehdestä maksullisena. On se melkoinen savotta kun yhteistä näkemystä ei ole kuin siitä kumpi oli ostaja ja kumpi myyjä. Myyjä on ammatiltaan ent pankinjohtaja, nykyinen kiinteistöbisneksen harjoittaja. Sellaistakin on hänen mielestään pistetty silmään, mikä tekee tapauksesta sivullisen silmin kihelmöivän naatittavan

    Äänestä

  • Kauppa kanataa kirjoitti:

    Alkuperäinen lyhennelmä jutusta taitaa löytyä lehden verkkosivuilt mutta mielenkiintoisemmat keskustelut vain paperilehdestä tai sitten nettilehdestä maksullisena. On se melkoinen savotta kun yhteistä näkemystä ei ole kuin siitä kumpi oli ostaja ja kumpi myyjä. Myyjä on ammatiltaan ent pankinjohtaja, nykyinen kiinteistöbisneksen harjoittaja. Sellaistakin on hänen mielestään pistetty silmään, mikä tekee tapauksesta sivullisen silmin kihelmöivän naatittavan

    Pari vuotta vielä ja Mhy joutuu pärjäämään puumarkkinoilla isompiesa seassa. Malttakoahan outtoa niin neättä mitä on markkinatalous .

    Äänestä

  • Loppuurahantulo kirjoitti:

    Pari vuotta vielä ja Mhy joutuu pärjäämään puumarkkinoilla isompiesa seassa. Malttakoahan outtoa niin neättä mitä on markkinatalous .

    Tiijä häntä miten menestyväksi yhistys saahaan kun Vesa T ja Aimo K alkavat toemia

    Äänestä

Ainahan mikä tahansa kauppa perustuu petokseen ja liikkuu rikoksen rajamailla, missä kaupasta puhutaan, on vilppi lähellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ma lehden luin kirjoitti:

Sotkamo-lehdessä on menossa mielenkiintoinen sarjakertomus eräästä metsäkaupasta jossa vastakkain ovat Huttunen - Huttunen. Sivun kokoisia näkemyksiä siitä kuka on pettänyt ja ketä. Kannattaa tilata lehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu