Sotkamo-lehdessä on menossa mielenkiintoinen sarjakertomus eräästä metsäkaupasta jossa vastakkain ovat Huttunen - Huttunen. Sivun kokoisia näkemyksiä siitä kuka on pettänyt ja ketä. Kannattaa tilata lehti.
Mielenkiintoisia metsäkauppoja
Ma lehden luin
7329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo tiedän tuosta soporasta. Entinen pankinjohtaja yhdessä Angry Birds-toimittajan kanssa puhkaisivat yhden kuplan jälleen Sotkamosta.
Minä tilaan niin kauan lehteä kun raankvisti malttaa kuorma-autoilun ohessa kirjotitaa juttuja.
Missä se raankvisti huitelee muuten. Kävin lehden toimituksesta miestä kyselemässä, sanottiin ettei ole töissä täällä. Kuitenkin lehdessä ja verkossa miehen kirjoittamia juttuja niin perkeleesti.
Eikö siitä voi laittaa linkkiä tähän?
Alkuperäinen lyhennelmä jutusta taitaa löytyä lehden verkkosivuilt mutta mielenkiintoisemmat keskustelut vain paperilehdestä tai sitten nettilehdestä maksullisena. On se melkoinen savotta kun yhteistä näkemystä ei ole kuin siitä kumpi oli ostaja ja kumpi myyjä. Myyjä on ammatiltaan ent pankinjohtaja, nykyinen kiinteistöbisneksen harjoittaja. Sellaistakin on hänen mielestään pistetty silmään, mikä tekee tapauksesta sivullisen silmin kihelmöivän naatittavan
Pari vuotta vielä ja Mhy joutuu pärjäämään puumarkkinoilla isompiesa seassa. Malttakoahan outtoa niin neättä mitä on markkinatalous .
Tiijä häntä miten menestyväksi yhistys saahaan kun Vesa T ja Aimo K alkavat toemia
Ainahan mikä tahansa kauppa perustuu petokseen ja liikkuu rikoksen rajamailla, missä kaupasta puhutaan, on vilppi lähellä.