Vaikeaksi menee päätöksenteko

heikki vaan..

Menemmekö Tahkolle Vai Rukalle? Ajankohtana 6.12-9.12.2012..

Pidämme kaikki bilettämisestä, mutta mielenkiinnot herättivät molemmissa, kun tahkolla esiintyjätarjonta on Matti Nykänen, PMMP, Lauri tähkä ja elonkerjuuta sekä Scandinavian Hunks. Ehkä näistä vaihtoehdoista Lauri Tähkä ja Hunks kiinnostavat eniten (Etenkin naiset haluaisivat päästä tuonne Hunksin keikalle).

Sitten Rukalla esiintyjätarjonta olisi Juha Tapiota ja Laura Närheä, Juha tapio on tosi hyvä ja kaikki tykkäämme sen musiikista. Mutta Laura Närhi jättää kylmäksi eikä se kiinnosta meitä. Matkan suhteen menee aikakalailla tasan kun asumme Nivalan liepeillä. Ehdotuksia saa antaa ja mielellään kuuntelemme teidän muidenkin matkasuunnitelmista lisää!

2

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rukalle menossa

      Itse olemme menossa Rukalle, mutta lähinnä rinteiden puolesta. Tahkolla ei ole vieläkään yhtään rinnettä auki siinä missä Rukalla on 10 rinnettä ja aukeaa koko ajan lisää. Ja teillä on rukalla vain yksi hyvältä kuulostava keikka, kun Tahkolla olisi reilusti vaihtoehtoja. Riippuu juuri ihan siitä aiotteko bilettää ekana iltana niin ettei seuraavana päivänä pääse ylös sohvalta vai haluatteko lasketella ja bilettää hieman.

      • Tälläkertaa Tahkolle

        On se kiva, että meidänkin "Naapurivaarassa" jotankin tapahtuu! Harmi vain, että kaikki samana viikonloppuna, ei voi revetä joka paikkaan, yritetään valita paras, vaikka samat olen jo Rukan avajaisissa nähnyt. Toivottavasti saamme lunta meidänkin Tahkolle ja huippuesiintyjiä kuten pohjoisen suuremmissakin keskuksissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      97
      8624
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4249
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1488
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1460
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1199
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1170
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      862
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      837
    Aihe