Vaikeaksi menee päätöksenteko

heikki vaan..

Menemmekö Tahkolle Vai Rukalle? Ajankohtana 6.12-9.12.2012..

Pidämme kaikki bilettämisestä, mutta mielenkiinnot herättivät molemmissa, kun tahkolla esiintyjätarjonta on Matti Nykänen, PMMP, Lauri tähkä ja elonkerjuuta sekä Scandinavian Hunks. Ehkä näistä vaihtoehdoista Lauri Tähkä ja Hunks kiinnostavat eniten (Etenkin naiset haluaisivat päästä tuonne Hunksin keikalle).

Sitten Rukalla esiintyjätarjonta olisi Juha Tapiota ja Laura Närheä, Juha tapio on tosi hyvä ja kaikki tykkäämme sen musiikista. Mutta Laura Närhi jättää kylmäksi eikä se kiinnosta meitä. Matkan suhteen menee aikakalailla tasan kun asumme Nivalan liepeillä. Ehdotuksia saa antaa ja mielellään kuuntelemme teidän muidenkin matkasuunnitelmista lisää!

2

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rukalle menossa

      Itse olemme menossa Rukalle, mutta lähinnä rinteiden puolesta. Tahkolla ei ole vieläkään yhtään rinnettä auki siinä missä Rukalla on 10 rinnettä ja aukeaa koko ajan lisää. Ja teillä on rukalla vain yksi hyvältä kuulostava keikka, kun Tahkolla olisi reilusti vaihtoehtoja. Riippuu juuri ihan siitä aiotteko bilettää ekana iltana niin ettei seuraavana päivänä pääse ylös sohvalta vai haluatteko lasketella ja bilettää hieman.

      • Tälläkertaa Tahkolle

        On se kiva, että meidänkin "Naapurivaarassa" jotankin tapahtuu! Harmi vain, että kaikki samana viikonloppuna, ei voi revetä joka paikkaan, yritetään valita paras, vaikka samat olen jo Rukan avajaisissa nähnyt. Toivottavasti saamme lunta meidänkin Tahkolle ja huippuesiintyjiä kuten pohjoisen suuremmissakin keskuksissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6592
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      366
      6166
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3043
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2514
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2165
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    9. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1315
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe