hei

löytyykö keskisuomesta lyhytkasvuista naista vapaalle 47v 175 78 miehelle?

13

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seonsellasta

      Ei tämä ole mikään treffipalsta!
      Täällä olisi tarkoitus keskustella asiallisesti lyhytkasvuisten asioista ja elämästä, johon kuuluu paljon muutakin kuin seksi ja kumppanin hakeminen.
      Työ, koulutus, lastenkasvatus, harrastukset, matkustelu, terveys, vanhempi-lapsi suhteet, sisaruus- ystävyyssuhteet ym. ym. ym.
      Aivan niin kuin kaikilla ihmisillä!

    • jönispä

      eli kaikki muu normaali keskustelu on sallittu, mutta aivan normaaliin elämään liittyvä puolison tai seuran etsintä ei ole sallittua...aika jännää =)

      Tiedoksi...myös nuo yllämainitut asiat ovat keskustelun alla "kaikilla ihmisillä"... paitsi näköjään täällä lyhytkasvuisten palstalla

      • Juu, mutta...

        Eivätkö lyhytkasvuisetkin saa hoitaa nämä asiat ihan tuolla "ihmissuhteet" puolella? Vai pitäisikö minunkin ruveta huutelemaan esim. insinööriseuraa teknologiaosastolta? Tällä palstalla keskustellaan lyhytkasvuisuuden vaikutuksista elämään, ja käsittääkseni puolisonhaku ei ole tällaista lyhytkasvuisuuden mukanaan tuomaa ekstraa?


    • pitkis..

      Seksi ja seurustelu näkyy olevan lyhytkasvuisille tabu jostain syystä.

    • ----

      Joillekin ei kaikille.
      Aloittajan viestistä tulee mieleen, että hän etsii pientä naista vain ja ainoastaan viihdykkeeksi, ja tuskin kukaan ihminen pitkä taikka lyhyt haluaa olla vain viihdyke.

    • ollakkovaieiköolla

      Löytyykö suomesta ihan tavallista, hyvän itsetunnon omaavaa herrasmiestä (lyhyt tai pitkä, ei väliä) joka on valmis pitempiaikaiseen suhteeseen lyhytkasvuisen naisihmisen kanssa ja haluaa elää hänen kanssaan ihan normaalia elämää, niin kuin kenen tahansa naisihmisen kanssa. Iloineen, suruineen, sukulaisineen ja ystävineen, kummankin opiskelu- ja työhuolineen ja iloineen. Tavallisen arjen elämistä, lomilla matkustelua, tai mökkeilyä, kummankin harrastuksia. Lasten kasvatusta, päivähoitohuolia, kouluun menoa ja myöhemmin opiskelua, heidän itsenäiseen elämään opettelua seurusteluineen ym. Ja sen jälkeen elämää isovanhempina ja eläkeläisinä ym.
      LÖYTYY, TODISTETTAVASTI LUKEMATTOMIA!!!!
      Nämä pariskunnat ovat löytäneet toisensa sieltä mistä ketkä tahansa parit. Opiskelun, harrastusten, työn tai jonkun muun asian lomassa, myös ravintolassa tai lomareissulla.
      Siksi nämä täällä lyhytkasvuisista naisista seuraa hakevat jutut tuntuvat aika esineelistäviltä, eivät nämä tyypit hae ihmissuhdetta vaan viihdykettä itselleen.

    • bisnes idea

      eikun haluaisin tehdä kääpiö lapsia. Mulla on sellanen firma, missä on sellasia hommia, että pitäis olla lyhyt. Ja syöhän kääpiöt varmaan vähemmän.

    • peiniolento

      Tuollainen isokokoinen mies etsii etselleen kääpiönaista koska kokee pienen naisen olevan vasta jotenkin teini tms.

      Ymmärrän jos pieni mies hakee pientä naista mutta se että isot miehet etsii pieniä on jotenkin kuvottavaa.

      • Vilpertti

        Heippuli, ite oon 182 cm ja olis kiva saada kaveri lyhytkokoisesta miehestä, oon bi-henkinen. [email protected]


      • tolloo
        Vilpertti kirjoitti:

        Heippuli, ite oon 182 cm ja olis kiva saada kaveri lyhytkokoisesta miehestä, oon bi-henkinen. [email protected]

        Koolla ei o välii. Vaa miten sitä ...


      • Vilpertti kirjoitti:

        Heippuli, ite oon 182 cm ja olis kiva saada kaveri lyhytkokoisesta miehestä, oon bi-henkinen. [email protected]

        No hei!

        olen 147 cm pitkä mutta kalu on 20 cm ja paksu! uskallatko ottaa tähän TOP-mieheen yhetyttä?


      • Vilpertti
        [email protected] kirjoitti:

        No hei!

        olen 147 cm pitkä mutta kalu on 20 cm ja paksu! uskallatko ottaa tähän TOP-mieheen yhetyttä?

        Moro

        Laitoin sulle postia


    • jhlo

      vetäkää handuu ei täältä kuitenkaa saa ku vitutuksen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1309
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      869
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      29
      607
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      558
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      531
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      493
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      492
    Aihe