hinta per huone?

kun puhutaan majoituksen hinnoista
thaimaassa, niin ovatko hinnat huonekohtaisia
vai per henkilö?
3510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huonekohtaisia.
Esim. meillä oli 3h k 2wessaa ja iso partsi
ja meitä oli siellä 4hlö hintaan 1000thb/yö
eli 250 per lätty.
eli ei juuri mitään about 5 egee.
nii ja siihen hintaan kuului aamiainen

Äänestä
  • Paikan päällä hinnat on per huone, mutta jollain nettisivuilla puhutaan harhaanjohtavasti hinnoista/vuodepaikka.

    Äänestä

  • yksinkertaista kirjoitti:

    Paikan päällä hinnat on per huone, mutta jollain nettisivuilla puhutaan harhaanjohtavasti hinnoista/vuodepaikka.

    Tuo riippuu ihan mistä huoneen varaa.
    Jotkut ilmoittavat hinnan/huone ja jotkut taas/hlö.
    Mutta jos sitä ei ole ilmoitettu, niin voisi olettaa, että hinta on/huone.
    (Varasin itse hostelworldin kautta hotellin Bangkokista ja he ilmoittivat hinnan per hlö)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jordi kirjoitti:

kun puhutaan majoituksen hinnoista
thaimaassa, niin ovatko hinnat huonekohtaisia
vai per henkilö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu