Kameran johto kateissa.

Miten kuvat saisi tietokoneelle tai puhelimen muistikortille? Onko johtoja (sylinterimäinen mötikkä johdossa) jostakin?
10102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eiks sulla oo siinä muistikorttia.

Äänestä

johdoissa ole sitä häiriönpoistajaa ja toimii silti

Äänestä

"Eiks sulla oo siinä muistikorttia."

On kamerassa muistikortti. Eli se jotenkin tietsikkaan?

Äänestä
  • Missä kuvat on,kameranmuistissa vai muistikortilla?.Kyllä liikkeessä hoidetaan tuoasia.

    Äänestä

"Missä kuvat on,kameranmuistissa vai muistikortilla?.Kyllä liikkeessä hoidetaan tuoasia. "

Kuvat kortilla koska otettuani kortin pois ei kuvia löydy. Tulee ilmoitus "ei korttia".
Vienkös Canon IXUS:sen kamera- vai kuvaliikkeeseen? Muistikortti ei käy suoraan tietsikkaan.

Johdon osto paras ratkaisu?

Äänestä
  • "Johdon osto paras ratkaisu? "

    Äänestä

Löytyi Card Driver ja siihen mahtuu kameran kortti SanDisk Ultra II, 2 GB.

Mutta tietsikka-apparaattus vaatii sen alustamista vaikka siellä on paljon kuvia.

Ala on kuin ompelukoneenvalmistus 1700- luvulla: Jokaisella valmistajalla erilaiset ruuvikierteet.

Voinko mitenkään hyödyntää Card Driveriä?

Äänestä
  • ja jos se kortti näkyy siellä niin klikkailet sen auki sieltä, sitten kopioit tai maalaat kaikki tai haluamasi kuvat ja kopioit ja sitten menet kansioon mihin haluat ne liittää ja siitä liitä niin siellä ovat ja kamerassakin edelleen

    Äänestä

Cable de conexión HDMI
€ 4,99*
Ud

Tuollaisen taidan ostaa. Windows ei osaa lukea Scan Disk- korttia.

Äänestä

"Cable de conexión " jäi hankkimatta, oli niin isot liittimet. Mutta TomTon XXL- navigaattorin johdolla kuvat siirtyivät.

Entinen nimimertkkini "Joh-to" ei enää kelvannutkaan! Jotenkin tietotekniikan kanssa on jatkuvasti tyhjänpäällä. Taidan siirtyä Pappa- Tuntureita harrastamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joh-to kirjoitti:

Miten kuvat saisi tietokoneelle tai puhelimen muistikortille? Onko johtoja (sylinterimäinen mötikkä johdossa) jostakin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu