Luki on miettinyt asioita oikein kovasti koko aamupäivän ja hieman jo eilenkin. Luki tulee nyt julkaisemaan ajatuksensa palstalle kaikkien nähtäväksi:
SYSSYLLÄ -70%
SYSSYLLÄ -70%
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Et ole aito Luki! Opi kirjoitusvirheet, sit voidaan keskustella enemmän. Että tuommoiseen kömmähdykseen tämäkin provo kaatui. Muulin on niin vaikea oppia!
Joo, luki ei tiedä isoista alkukirjamista ja välimerkkien jälkeen tulevista välilyönneistä mitään.
se on totta luki ei todellakaan kaunistele kaunokirjoituksella,ei yleensä heittele-70% se on liian kulunut luku .mielummin enemmän tai pikkasen vähemmän.
T.alkuperäinen Luki.
Vielä pitää sanoa että ei heti -70% vaan pidemmällä ajalla ensi vuonna lopussa on hinnat -70% eli 2013 alkaa tapahtua jos ei 2013 niin viimeistään 2015 on hinnat pohjissa vain typerä muuli ostaa nyt kun korot nousee koko ajan.
(Vielä pitää sanoa että ei heti -70% vaan pidemmällä ajalla ensi vuonna lopussa on hinnat -70% eli 2013 alkaa tapahtua jos ei 2013 niin viimeistään 2015 on hinnat pohjissa vain typerä muuli ostaa nyt kun korot nousee koko ajan)
No mukavaa kun on osittain osunut ja uponnut.
En kuitenkaan usko näin tapahtuvan ensivivuoden lopulla,ei ei.
Liioitella ei kannata mielummin alakanttiin esittää ja mahdollisesti täyskatasrofin olessa päälä ei luvuilla ole rajaa .
Mukavaa kun noita Lukeja on reippaan puoleisesti ,siis kaimoja,ei ole niin yksninäinen olo palstalla,kun suurin osahan on palstalla ikuiseen nousuun luottavia vailla minkäänlaista ajatusta mahdollisesta pienestä laskusta .....????
Edelleen olen sitä mieltä suomen tämänhetkisestä tilanteesta.
Meidän olisi hyvä poistua eurosta.Suomi menettää enemmän jos jää eu;n ikeen alle.
Eihän tämän pitänyt koskea suomea eihän?
Ikivelkaisetkin huusi kurkkusuorana ei koske suomea,mutta mutta miltä se nyt näyttää?
Urpilainen: Talouden tilanne on huolestuttava.
SDP:n puheenjohtaja, valtiovarainministeri Jutta Urpilainen pitää taloustilannetta huolestuttavana.
Puolueensa valtuuston kokouksessa Kuopiossa puhuneen Urpilaisen mukaan tilanne vaatii nopeasti yhteiskunnan rakenteellista uudistamista ja julkisen talouden kestävyyden parantamista.
- Olemme siis hyvin hitaan kasvun vaiheessa. Tarvitaan uusia toimenpiteitä, se on selvä. Tulevissa talousratkaisuissa huomio pitää kohdistaa ennen kaikkea kahteen teemaan: Suomi tarvitsee kasvun, työllisyyden ja kilpailukyvyn edellytysten parantamista, Urpilainen totesi kokousväelle.
Valtiovarainministeri totesi myös, että julkisen talouden velkasuhteen kääntäminen laskuun pitää saada aikaan tällä vaalikaudella.
Mitä tämä kaikki tarkoittaa? se tarkoittaa tavallisen kansan kiristämistä kaikin tavoin,tehän halusitte sinne sdp ja kokkarit ja nyt ollaan korvia myöten suossa.
No nythän me Luki nähdään miten hyvä tulee, kun sun petikaveri johtaa Espoon valtuustoa. Nyt hopi hopi sinne huutamaan kuplaa!