Hei. Olen suunnitellut viikon reissua Tenelle. Olen viiskymppinen, aktiivinen, hetero, reissaava nainen, joka myös nauttii hyvästä musiikista ja ruoasta. Paljon on reissannut yksin ja aina reissulta kavereita saanut, mutta kokeilenpa tätä, josko täältä kaveri löytyisi ihan jo alkumetreille eli lento Oulusta.
Tuo aikakaan ei ole kiveen kirjoitettu. Jos sinulla on samansuuntaisia suunnitelmia, laita mail-osoitteesi. Kiitti.
Tuo aikakaan ei ole kiveen kirjoitettu. Jos sinulla on samansuuntaisia suunnitelmia, laita mail-osoitteesi. Kiitti.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei,
kivat suunnitelmat sinulla Kanarian lämpöön. Minä myös Oulusta nuorena tänne Etelä-Suomeen päätynyt. Nyt olisi maalis-huhtikuu vuosilomaa. Sinulla kokemusta yksin matkustamisesta, minä taas aina jonkun kanssa. Teneriffalla olen pari kertaa käynyt, seuraavana ehkä Gran Kanaria.
Nykyään leskenä vaikea löytää samanhenkistä kaveria matkoille, siksipä kiinnostuin ilmoituksestasi, josko olisi mahdollista joskus mennä yhdessä tutustumalla ensin näin viestittelemällä ja sitten vaikka tapaamalla.
Olen reipashenkinen, raitis, tupakoimaton miellyttävä nainen. Matkoillani paljon patikoin luonnossa ja nautin kuljeskella kaduilla ja kujilla ja ihastella/valokuvata rakennuksia, ihmisten elämää kattella.
Mikäli kiinnostuit, ota reilusti yhteyttä: [email protected]
Hei Reetha! Mulla on siellä etelässä useitakin matkakavereita, joten nyt haen täältä omalta paikkakunnalta kaveria, se olisi kaikin puolin helpompaa. Oulusta kun kuitenkin tehdään suhtkoht mukavasti suoria lomamatkoja etelän aurinkoon. Toivon, että löydät lähipaikkakunnaltasi samanhenkisen matkakumppanin. Tai lähde vain rohkeasti yksin reissuun, koskaan siellä ei tarvi olla yksin, aina löytyy kavereita. Jopa ikuisia.