HYMIÖT ISOMMAKSI...

Onkohan mahdollista saada hymiöitä ja muita liikkuvia kuvia vähän suuremmaksi ? Jos se on mahdolista niin mitenkä ?
91049
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

missä?

Äänestä
  • Tuolla googlessa on ilmaisessa jakelussa hymiöitä ja niitä voi ladata omalle koneelle. Siis omalla koneella olevia vähän suurentaa ennenkuin niitä käyttää esim. liittää s-postiin ?

    Äänestä

  • YKS 1 kirjoitti:

    Tuolla googlessa on ilmaisessa jakelussa hymiöitä ja niitä voi ladata omalle koneelle. Siis omalla koneella olevia vähän suurentaa ennenkuin niitä käyttää esim. liittää s-postiin ?

    http://i.imgur.com/55J18.png

    Äänestä

  • lainaatosta kirjoitti:

    Onko lisää ??? Löytyykö sellaisia sivuja missä nuo hymiöt on isompana jos niitä pieniä ei voi suurentaa ???

    Äänestä

Tuolta löytyy hymiöitä vektorikuvina niin voit suurentaa niitä niin paljon kuin huvittaa laadun kärsimättä. Suurennettu kuva kannattaa tallentaa siten png/gif muodossa jos liitteeksi meinaat laittaa
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:SVG_smilies

Äänestä
  • Kiitos paljon ! Tarvitsisin neuvoa suurennetun kuvan tallentamisessa png/gif muotoon miten se tapahtuu? Sain kyllä jo kuvan omaan kansiooni. Vasta alkaja ;)

    Äänestä

Kuvan muuttaminen esimerkiksi gif muotoon onnistuu kun painat kuvan päällä hiiren oikeata painiketta ja valitset "Avaa sovelluksessa" Tämän jälkeen klikkaat Paint nimeä. Kuva avautuu Paint ohjelmaan ja sinun tarvitsee vain mennä Paint ohjelman vasempaan kulmaan ja painaa "Tallenna nimellä". Kun Paint antaa kirjoittaa kuvalle nimen niin voit valita nimen alapuolella olevasta valikosta halutun tallennusmuodon.

Äänestä
  • Näistäkin ohjeista paljon kiitoksia ! Tuo ruokahalu kasvaa syödessä , löytyisikö vielä mistä saa " eläviä " hymiöitä :-) ?

    Äänestä

  • yks1 kirjoitti:

    Näistäkin ohjeista paljon kiitoksia ! Tuo ruokahalu kasvaa syödessä , löytyisikö vielä mistä saa " eläviä " hymiöitä :-) ?

    Laita samoin tein animaatioina

    http://www.picgifs.com/graphics/3d-smileys/1/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


YKS 1 kirjoitti:

Onkohan mahdollista saada hymiöitä ja muita liikkuvia kuvia vähän suuremmaksi ? Jos se on mahdolista niin mitenkä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu