Motorola RAZR MAXX

netti on tärkein

7

864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Molemmilla malleilla voi hyvin katsoa live lähetyksiä.

      Tuossa MAXX mallissa olisi suurempi akku eli parempi akunkesto ja myös 2x enemmän sisäistä muistia mutta taas tuossa toisessa olisi tehokkaampi suoritin ja Android 4.0 ( tulevaisuudessa 4.1 päivitys mahdollinen).

      • netti on tärkein

        Ok tietoa miten noiden netti toimii verrattuna esim s3? Onko noissa muuten isompi näyttö kuin s3 näytti aika isoilta...


    • Ihan hyvin toimii tosin jos SGS3 maksaa samanverran niin se kannattaa mieluummin ostaa tehokkaamman suorittimen, suuremman näytön ja paremman resoluution takia.

    • netti on tärkein

      http://www.verkkokauppa.com/fi/product/27763/djgdg/Motorola-RAZR-I-Android-puhelin-musta

      Tuossa ainakin suurempi prosessori kuin s3 joten tuossa pitäs vissiin sovellukset ja livestriimien kattominen onnistuu paremmin.

      Eikös tuo kestä myös paremmin jos esim tippuu maahan vai onko yhtä ohut kuin s3?

      "Intel inside! Motorola RAZR I on varustettu kahden gigaherzin kellotaajuudella sykkivällä Intel Atom -prosessorilla. Puhelimen suorituskyky on vertaansa vailla, sovellukset avautuvat salamannopeasti ja sovelluksesta toiseen vaihtaminen on erittäin jouhevaa. Puhelimen ulkokuorikin erottuu massasta. RAZR I:n takakuoren materiaalina on käytetty erittäin kestävää KEVLAR:ia. Puhelin on myös roisketiivis joten pienet kahviroiskeetkaan eivät pilaa puhelinta. "

      Lukee verkkokaupassa KEVLAR pitäs vissii olla aika kestävä jos tippuu ja sovellukset pitäs avautuu erittäin nopeesti eli jos haluan kattoo liveurheiluu nii toi motorola ois ehkä parempi vaikka siinä on vähä pienempi näyttö..ei pitäs ainakaa striimit pätkii. Pitäs vaa ettii suomesta joku paikka mist ton voi ostaa linkkejä halvimpiiin?

      Mitä tarkoittaa kun näyttö ominaisuudessa tuon kohdalla lukee kiihtyvyysanturit?

    • Itseasiassa tuossa mallissa on vain 1 ydin suoritin kun taas SGS3 on 4 ydintä.. Tämä on aika suuri tehoero ja se näkyy sovellusten/pelien toiminnassa. Lisäksi sen näyttö ei yllä S3 tasolle eli videoiden katselu ei ole niin mukavaa. ( Kuvanlaatu huonompi).

      Kyseinen puhelin on tosin kestävämpi kuin SGS3 mutta siihenkin saa eri suojakuoria noin 10-20 euron hintaan.

      http://users.tkk.fi/~jtvehvil/Studio4/Essee/Essee_Kiihtyvyysanturi_64982C.pdf

      Eli toisinsanoen SGS3 tarjoaa paremman suorituskyvyn ja suuremman ja tarkemman näytön ja taas Motorola tarjoaa kestävämmän rakenteen ja hieman paremman akunkeston.

    • reiser

      Ite tilasin tuon koska n900 akku on erittäin huono ja noksuissa ei toimi flashit eikä meikeläisen koulun sisäinen verkko. Mietin pitkään s3 vai maxx mutta ohan se s3 ehkä yks rumimmista ja kestävyys on ihan eri luokkaa motorolan kanssa mitä on youtubeen uskominen. s3.ssa on hieman isompi ruutu ja siinä on hd näyttö.
      Tämä video anto kyllä rutkasti lisäpisteitä motolle en kyllä lähtis s3.lla edes kokeilemaan.
      http://www.youtube.com/watch?v=JLz-AB7tTb8

      Osta ennemin saunalahdelta kun verkkokaupasta saat 60e halvemmalla.

      • RT..

        Razr maxx on sään kestävä, ei kuitenkaan vesitiivis. Joten videon oli tekijällä tuuria että puhelin ei mennyt rikki koska se on suunnilteltu kestämään esim. Ulkona yllättävää sade myrskyä kesken käytön. yli 10 minuutin altistus vedelle voi aiheuttaa ongelmia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      248
      6878
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4903
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4451
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4256
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3753
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3648
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3626
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      23
      3521
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3303
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2435
    Aihe