on siis todella hyvä! Helppo tehdä ja tulos tulee numerona. Joku aika sitten luin tästä uudesta testistä ja jalostuskurssillakin eläinlääkäri siitä kertoi. Hakusanoilla, pikaprogesteronitesti lehmille, sitten vaan etsin netistä. "Faban vierailut" on saanut kohdistettua paremmin ja turhat jääneet pois. Muutamat hiljaiset jo löytyivät testillä vaivattomasti. Suosittelen!
Pikaprogesteronitesti
3
584
Vastaukset
- toimilupalainen
Maksaa ittensä nopeasti ja turha kiimojen kyttäily jää pois. Suosittelen hankkimaan ensitilassa. Simppeli tehdä ja kestää vain 15min.
- navettapiika
Meilläkin vaikeuksia kiimatilanteen seurannassa, mutta vielä en ole tätä hankkinut. Nyt pika-apuna ollut sellainen nuori, terhakka sonninpoika. Ei yletä hyppäämään parhaimpia lehmiä, mutta voi sitä intoa. Ei varmasti jää huomaamatta ja siementäjän ehtii hyvin soittamaan paikalle.
Vaihdan sen nyt kuukauden päästä hiukka suurempaan, joka sitten poimii ne uusivat sieltä pois kuleksimasta. Mahoja jää aika harvakseltaan ja kun pojat hyvin opettaa niin ei ongelmia. Koulutus on kyllä aloitettava jo vasikkana, ettei tule yllätyksiä ja yhteen ei kannata luottaa.
- kumeli
Tuosta uudesta pikaprogesta haluan sanoa, että kannattaa investoida. En ollut ensin uskoa kuinka suuri apu laitteesta on, kun ekoja testejä tein, mutta nyt en enää pärjäis ilman. Sekstattua nyt käytetty enemmän, kun saa siemennyksen kohdistettua oikein. Hyvä tieto prokkatasosta oli myös eläinlääkärille, kun hoitoa suunnittelimme yhdelle ongelmalehmälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175063Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1002300- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111892Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48831Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654