Budjetti on noin 300 euroa ja Canonin A75 olisi muuten aivan loistava, mutta haluan hieman pienemmän, mihin menisi vain kaksi akkuparistoa. Onko tällaisia olemassa?
~300 euron kamera kahdella paristolla?
anniini
2407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Samsung v-430, kaksi paristoa, 4. pikselin kamera, suomenkielinen valikko ja hyvät käyttöohjeet, liikkuvan kuvan ja äänen tallennus.
Anttilan hinta 219. euroa ja huom Optinen zoomi, ei kannata ostaa kameraa ,jossa pelkästään digitaalinen zoomi, ei toimi.
Samsung on hyvä kamera.
Suosittelen mieluummin tunnettujan kameravalmistajien tuotteita. vaikkapa Nikon Coolpix 3200:ää tai Olympusta (C-310 tai C-360). Kaikista löytyy 3x optinen zoom, ja kolme megapikseliä riittää hyvin normaalikuvaukseen, kun kameran optiikka on laadukas.
Itselläni on tosin Canon A75. Neljä akkua lisää kameran kokoa ja painoa, mutta virtaa riittää käytännössä tuplasti kauemmin ja salama on selvästi tehokkaampi kuin noissa kahden akun malleissa, joten minulle A75 sopi parhaiten.