Mulla on kuukautiset myöhässä aika paljon noin kaksi kuukautta. Mutta en voi olla raskaana, koska se ei ole mahdollista, koska en ole ollut kenenkään kanssa. (en harrasta siis yhden illan juttuja) On kyllä tullut sellaista kellertävää vuotoa, mutta ei veristä vuotoa. mistäköhän tämä voisi johtua ? yritin kyllä käynnistää niitä e-pillereiden avulla, että söin niitä liuskasta viikon, silloin kuin kellertävä vuoto alkoi, kun oli sillon jo myöhässä, mutta ei tapahtunut mitään.
Osaako kukaan kertoa mistä tämä voisi johtua ?
Osaako kukaan kertoa mistä tämä voisi johtua ?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitähän sinä nyt luulet säätäväsi niillä pillereillä? Ei koskaan missään tilanteessa käytetä viikon jaksoa e-pillereitä.
Sinulla on pillereitä. Koska mahdollisesti olet käyttänyt niitä viimeksi niin kuin niitä kuuluukin käyttää? Osalla voi pillerien käytön jälkeen tulla yksi vuoto ja sen jälkeen seuraavaa vuotoa voi joutua odottamaan useamman kuukauden.
mulla oli kuukauden väli, koska ei ollut varaa ostaa pillereitä. mutta muuten olen kyllä käyttänyt pillereitä normaalisti.
Ei oo kyllä mikään ihme, jos kroppa sekoaa, kun menee leikkimään niillä pillereillä. Ei taas paljon järki päätä pakota.