Samsung Galaxy s3 TAKUU!

Juuh elikkäs sgs 3:seni putosi lattialle ja näyttö halkesi :( takuu sanoo että se ei korvaa jos laite on pudonnut lattialle. Onko kellään vinkkejä tai ehdotuksia mikä kuullostas sopivalle tekosyylle laitteen näytön halkeamiselle ?
5408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tekosyyt eivät oikein auta, jos näyttö on kunnolla halki. ( Se kun ei itsestään halkea).

Äänestä
  • Aloittaja

    ei siinä näytössä ole kuin yksi särö

    Äänestä

  • UPDATE_10152125 kirjoitti:

    ei siinä näytössä ole kuin yksi särö

    kypsy siihen...

    Äänestä

  • Aloittaja

    ja se on siinä näytön lasissa :D

    Äänestä

Silloin on joko lähetettävä kännykkä huoltoon ( Asiakas maksaa) tai sitten antaa asian olla. ( Takuuhuollossa ne kumminkin tekee omat päätöksensä että onko laitteessa valmistusvika jonka takia näyttö on osittain haljennut).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_10152125 kirjoitti:

Juuh elikkäs sgs 3:seni putosi lattialle ja näyttö halkesi :( takuu sanoo että se ei korvaa jos laite on pudonnut lattialle. Onko kellään vinkkejä tai ehdotuksia mikä kuullostas sopivalle tekosyylle laitteen näytön halkeamiselle ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu