Mitä kannattais syödä jos haluu oksentaa?
Meil ei oo appelsiininkuorii mut toimiiko muil kuoril sama?
En laita sormii kurkkuu enkä syö hammastahnaa.
Mitä kannattais syödä
13
101
Vastaukset
- 31312
Joo tommone o turhaa jos haluut lintsaa koulusta sanot vaa maha kipee tms mutsilles.
- apujapliis
En kysyny lintsausvinkkejä.
- apujapliis
apujapliis kirjoitti:
En kysyny lintsausvinkkejä.
Up
suosittelen hankkiutumaan psykiatrin hoitoon. sullahan on ihan selvästi joku anoreksia tv. syömishäiriö.
- ?!?
mä oon miettiny ihan samaa, ku oksennus ei tuu sormet kurkkuun- taktiikal…?
- apujapliis
Mun painoindeksi on 26.2 eli lievä ylipaino enkä halua laihtua, nyt niitä vastauksia!
Ja kyllä oksennan sormet kurkkuun taktiikalla, ja voin tehdä sen vaikka nyt, mutta tarvitsen "luonnolliia" keinoja, VASTATKAA?)!?!!?
- aleksei
Koita syödä omaa paskaasi, ainakin minulla se aiheuttaa (yleensä) välittömän oksentamisen. Paskassa on myös tärkeitä vitamiineja, joten tilanne on ihan ok vaikket sattuisikaan oksentamaan.
- apujapliis
Ehkä kuitenki syön luonnontuotteita kuin eritteitäni, eikö ihminen oksenna säilöntäaineista? Nehän ovat "vaarallisia" mutta jos oksentaa syönnin jälkeen? Eli eikö ihminen myös oksentaisi suolastakin? Paitsi siitä saa ikuisen myrkytyksen, ja sitte kertokaa mikä aiheuttaa oksennuksen?
- aleksei
apujapliis kirjoitti:
Ehkä kuitenki syön luonnontuotteita kuin eritteitäni, eikö ihminen oksenna säilöntäaineista? Nehän ovat "vaarallisia" mutta jos oksentaa syönnin jälkeen? Eli eikö ihminen myös oksentaisi suolastakin? Paitsi siitä saa ikuisen myrkytyksen, ja sitte kertokaa mikä aiheuttaa oksennuksen?
No onhan se paskakin luonnontuote. Monet apinatkin syövät omaa paskaansa koska se on terveellistä (vitamiineja ja mineraaleja), joten ihan turhaa huolehtia. Paskasta ei ole mitään haittaa, suola ja lisäaineet taas ovat vaarallisia.
- pässi
miks vitussa haluat oksentaa muuten vaan???!!! idiootti
- kfkfjejejej
Minusta on söpöä kun tyttö oksentaa rinnuksilleen. Paita vaan pois ja oksennukset tisseille niin pojatkin tykkää, minä ainakin tykkään.
- ulla111
kfkfjejejej kirjoitti:
Minusta on söpöä kun tyttö oksentaa rinnuksilleen. Paita vaan pois ja oksennukset tisseille niin pojatkin tykkää, minä ainakin tykkään.
taidaati ola homodm ja huylu jak. vekäd pbkitu oäädioe.
- ssssssssssssss
syö keitto kauhallinen kanelia
toimii aina
ps : oon tehny niin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172464Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162061859Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021491Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571447Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491416Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1941257- 941160
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511065Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks14971Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako135851