Mitä kannattais syödä

apujapliis

Mitä kannattais syödä jos haluu oksentaa?
Meil ei oo appelsiininkuorii mut toimiiko muil kuoril sama?
En laita sormii kurkkuu enkä syö hammastahnaa.

13

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 31312

      Joo tommone o turhaa jos haluut lintsaa koulusta sanot vaa maha kipee tms mutsilles.

      • apujapliis

        En kysyny lintsausvinkkejä.


      • apujapliis
        apujapliis kirjoitti:

        En kysyny lintsausvinkkejä.

        Up


    • suosittelen hankkiutumaan psykiatrin hoitoon. sullahan on ihan selvästi joku anoreksia tv. syömishäiriö.

    • ?!?

      mä oon miettiny ihan samaa, ku oksennus ei tuu sormet kurkkuun- taktiikal…?

      • apujapliis

        Mun painoindeksi on 26.2 eli lievä ylipaino enkä halua laihtua, nyt niitä vastauksia!

        Ja kyllä oksennan sormet kurkkuun taktiikalla, ja voin tehdä sen vaikka nyt, mutta tarvitsen "luonnolliia" keinoja, VASTATKAA?)!?!!?


    • aleksei

      Koita syödä omaa paskaasi, ainakin minulla se aiheuttaa (yleensä) välittömän oksentamisen. Paskassa on myös tärkeitä vitamiineja, joten tilanne on ihan ok vaikket sattuisikaan oksentamaan.

      • apujapliis

        Ehkä kuitenki syön luonnontuotteita kuin eritteitäni, eikö ihminen oksenna säilöntäaineista? Nehän ovat "vaarallisia" mutta jos oksentaa syönnin jälkeen? Eli eikö ihminen myös oksentaisi suolastakin? Paitsi siitä saa ikuisen myrkytyksen, ja sitte kertokaa mikä aiheuttaa oksennuksen?


      • aleksei
        apujapliis kirjoitti:

        Ehkä kuitenki syön luonnontuotteita kuin eritteitäni, eikö ihminen oksenna säilöntäaineista? Nehän ovat "vaarallisia" mutta jos oksentaa syönnin jälkeen? Eli eikö ihminen myös oksentaisi suolastakin? Paitsi siitä saa ikuisen myrkytyksen, ja sitte kertokaa mikä aiheuttaa oksennuksen?

        No onhan se paskakin luonnontuote. Monet apinatkin syövät omaa paskaansa koska se on terveellistä (vitamiineja ja mineraaleja), joten ihan turhaa huolehtia. Paskasta ei ole mitään haittaa, suola ja lisäaineet taas ovat vaarallisia.


    • pässi

      miks vitussa haluat oksentaa muuten vaan???!!! idiootti

      • kfkfjejejej

        Minusta on söpöä kun tyttö oksentaa rinnuksilleen. Paita vaan pois ja oksennukset tisseille niin pojatkin tykkää, minä ainakin tykkään.


      • ulla111
        kfkfjejejej kirjoitti:

        Minusta on söpöä kun tyttö oksentaa rinnuksilleen. Paita vaan pois ja oksennukset tisseille niin pojatkin tykkää, minä ainakin tykkään.

        taidaati ola homodm ja huylu jak. vekäd pbkitu oäädioe.


    • ssssssssssssss

      syö keitto kauhallinen kanelia
      toimii aina

      ps : oon tehny niin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2749
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      12
      2537
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      37
      2258
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1861
    5. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      49
      1514
    6. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      35
      1508
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1453
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1351
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      24
      1138
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      18
      1073
    Aihe