Hei! En tiedä mitä tehdä. Olen todella huolissani Leostani. Leo on 8kk chihuahua uros ja on pentutehtailijan uhri ja minä huijattu ostaja. Ostin huittisista eräältä naiselta, vaikka jo alkuunsa epäilin hänen touhujaan. Ehdein kuitenkin jo Leoon rakastua ja halusin hänet sieltä pois. Leon äiti on jatkuvasti tiineenä ja tällä naisella on koiria varmaan 50 kplta.
Luin eräältä palstalta surullisia tarinoita ihmisiltä, jotka ovat pienen koiran tältä huijarilta ostaneet. Joillakin käynyt koiransa kanssa hyvä tuuri, kun on sairauksilta vältytty, mutta niin monella on pieni chihu päässyt koirien taivaaseen jo hyvin nuorena.
Nyt pelkään, että minun Leo sairastuu esim. epilepsiaan tai vastaavaan vakavaan sairauteen liian nuorena ja joutuisin hänestä luopumaan. Pirteä poika on, mutta ruokahalut huonot ja purenta aivan sökö. Lisäksi juo paljon vettä ja virtsaa sisälle. Oksensi 2-päivää sitten keltaista vaahtoa. Muuten poika pärjää kyllä.
Menetin isäni tasan vuosi sitten yllättäen, enkä kestäisi, jos joutuisin pienestä pojastani luopumaan. Hän on tuonut paljon iloa ja lohdutusta elämääni. Yksikään koira ei ole minulle vielä niin rakas ollut kuin Leo. Pelkään vakavissani sitä, että Leolle ilmaantuu jokin vakava sairaus vanhemmiten, ellei sitä jo ole?.
Pitäisikö minun siis mennä Leon kanssa eläinlääkärille, vai miten toimia?
Pitäisikö minun olla huolissani chihuahuastani?
adelina_1
2
192
Vastaukset 2
- joku
Ehdottomasti eläinlääkärille!!
- Eläinlääkärille!
Eläinlääkärille. Oksentelu ei ole normaalia, ikinä. Suuri juominen voi johtua diabeteksestä tai koira voi juoda kipuunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45677
- 20629
- 50578
- 46569
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70531
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176478