Hei! En tiedä mitä tehdä. Olen todella huolissani Leostani. Leo on 8kk chihuahua uros ja on pentutehtailijan uhri ja minä huijattu ostaja. Ostin huittisista eräältä naiselta, vaikka jo alkuunsa epäilin hänen touhujaan. Ehdein kuitenkin jo Leoon rakastua ja halusin hänet sieltä pois. Leon äiti on jatkuvasti tiineenä ja tällä naisella on koiria varmaan 50 kplta.
Luin eräältä palstalta surullisia tarinoita ihmisiltä, jotka ovat pienen koiran tältä huijarilta ostaneet. Joillakin käynyt koiransa kanssa hyvä tuuri, kun on sairauksilta vältytty, mutta niin monella on pieni chihu päässyt koirien taivaaseen jo hyvin nuorena.
Nyt pelkään, että minun Leo sairastuu esim. epilepsiaan tai vastaavaan vakavaan sairauteen liian nuorena ja joutuisin hänestä luopumaan. Pirteä poika on, mutta ruokahalut huonot ja purenta aivan sökö. Lisäksi juo paljon vettä ja virtsaa sisälle. Oksensi 2-päivää sitten keltaista vaahtoa. Muuten poika pärjää kyllä.
Menetin isäni tasan vuosi sitten yllättäen, enkä kestäisi, jos joutuisin pienestä pojastani luopumaan. Hän on tuonut paljon iloa ja lohdutusta elämääni. Yksikään koira ei ole minulle vielä niin rakas ollut kuin Leo. Pelkään vakavissani sitä, että Leolle ilmaantuu jokin vakava sairaus vanhemmiten, ellei sitä jo ole?.
Pitäisikö minun siis mennä Leon kanssa eläinlääkärille, vai miten toimia?
Pitäisikö minun olla huolissani chihuahuastani?
adelina_1
2
132
Vastaukset
- joku
Ehdottomasti eläinlääkärille!!
- Eläinlääkärille!
Eläinlääkärille. Oksentelu ei ole normaalia, ikinä. Suuri juominen voi johtua diabeteksestä tai koira voi juoda kipuunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1613093
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541799Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461754Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1571610- 761532
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3351433Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m771261The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201258- 1581082
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251055