Silmäasemalta veloitukseton näöntarkastus

Ilmainen näöntark

Nyt kannattaa käydä tarkastuttamassa näkönsä veloituksetta Silmäasemalla, jos omistat S-etukortin!

S-Etukortilla optikon tekemä näöntarkastus veloituksetta (norm. 35 e) pe 31.12. saakka kaikilla Silmäasemilla. Etu ei koske piilolinssinäöntarkastusta.

5

1137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyselijä56

      Jos mainostetaan "veloituksetonta näöntarkastusta" niin asiakkaallahan on oikeus saada tutkimuksen tulokset itselleen paperilla! Kai tämä pätee myös silmäasemalla? Vai onko jossain mainittu pienellä tekstillä, että kirjalliset tulokset maksaa tuon 35€?
      Pitäänee varata aika heti huomenna ja sitten tilata lasit favopticilta :D

    • Ilmainen näöntark
    • Entinen silmäasema

      Menisitkö itse ilmaiseen hammaslääkäriin? Taitaa löytyä näkövikoja helpommin näissä "ilmaisissa tutkimuksissa". Vähän sama kun ilmaiset laser esitutkimuksetkin. Joku sen "ilmaisen" aina maksaa.

      Säälittävää Silmäasemalta joka ennen oli ihan luotettava ketju. Nyt joudutte jo mainostamaan itseänne keskustelupalstoilla. Surkeuden huippu!

    • mikä autuus?

      Ilmanen joka paikassa, jos ostaa lasit.Mitä se tarkastus hyödyttää?

    • mualikko

      Näöntarkastus ja näöntutkimus on eri asia.
      Näöntutkimus on perusteellisempi kuin näöntarkastus.
      Näöntutkimus maksaa aina,jos haluaa tuloksen mukaan
      ilman ,että ostaa lasit ko.liikeestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      146
      4705
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      204
      3940
    3. 211
      3157
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      109
      3019
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      71
      2823
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      123
      1673
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      9
      1605
    8. Mikä on kaivattusi toinen nimi

      🙈
      Ikävä
      60
      1306
    9. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      1156
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      144
      1121
    Aihe