Seuranhaku elämän matkalle :)

surunmatka

Hei.

Haluaisin löytää kivaa naisseuraa, mielellään täältä Keski-Pohjanmaan suunnalta, koska [_kukkasia,_päivän_säteitä,_positiivisuutta_]¹ eikä ole siten varaa matkustella ympäri Suomea. Olen hieman [_aurinkoisia_sanoja_]¹¹ 26 vuotias mies Kokkolasta.

Päällisin puolin olen melko tavallinen, no ehkä hieman normaalia [_positiivisempi_ulkonäkö_]¹¹¹. Pituutta on 183cm ja [_iloinen_komparatiivi_]² hoikassa kunnossa, lienee geeneissä tämä [_hyvää_ominaisuutta_kuvastava_sana_]²²

Toivoisin sinusta, että olisit mukava nuori nainen. Toivottaasti olet siinä mielessä fiksu, että tykkäät pohdiskella ja keskustella asioista. Toivoisin myös että osaisit pitää pintasi, koska minulla on [_iloinen_]²²² luonne, väittelen asioista joskus jääräpäisesti ja sen sellaista. Huolestun helposti, erityisesti terveyteenliittyvistä asioista.

Toivottavasti olet hieman melankolinen, intellektuelli ja pidät mustasta huumorista. En juo alkoholia lainkaan, ja toivoin ettet säkään jois humalahakuisesti. Tupakoin paljon, mikä on [_positiivinen_pahetta_kuvaava_sana_]³

Vietän paljon aikaa kotona itsekseni tietokoneen parissa, lähinnä chattaillessa ja lueskellessa. Tällä hetkellä minulla on [_lukumäärää_nolla_kuvaava_positiivinen_sana_]³³ harrastuksia, jotain oon välillä koettanut alottaa, mutta [_naamioitu_hymyilevä_kieltomuoto_]³³³ se ole oikein ottanut tuulta purjeisiin.

Harrastaminen kuitenkin kiinnostaa, ja yhdessä harrastaminen vois olla hyvä idea, jos vaan löytyy jotain sellaista mikä molemmille sopii. Mua ainakin kiinnostaa ruoanlaitto, niin siinä nyt olis jonkinsortin yhteistä aktiviteettiä.

Intiimiasioitten suhteen oon vähän estynyt, lieköhän johtuis siitä että vielä tässä iässä [_hyvin_paljon_]¹¹² kokemusta - tai ehkä se on päinvastoin. Sinusta toivoisin että et ole ainakaan täydellinen vastakohtani, mutta tuskimpa nyt enää 26 vuotiaana kannattaa toivoa mitään sellaista, että potentiaaliset kumppanit olisivat samassa tilanteessa. En kuitenkaan halua seurustella kanssa sellaisen naisen, jolla on jo lapsia, ihan vaan koska jos niitä itse joskus hankkii, niin kyllähän sitä haluaa että se olis puolisollekkin sit ensimmäine kerta.

Yhteyttä voi ottaa vaikkapa sähköpostitse, osoite löytyy profiilista.
Eikös ole kuin eri ihmisen kirjoittama ilmoitus, kun vain vähän sensuroitiin? :D

Ps. Kirjoittelen myös blogia silloin tällöin osoitteessa http://surunveri.blogspot.com Siellä on kaikenlaisia juttuja, suurin osa aika huonoja ja yleismaallisia, mutta näkee noista ainakin vähän minkä tyyppiset asiat kiinnostaa.
Vietän paljon aikaa täällä Suomi24 Chatissä huoneessa nimeltä "Tukikeskustelu" se löytyy tuolta Chat/Yhteisöt valikosta, jos kiinnostaa tulla jutustelemaan, tai kuuntelemaan kun tilitän ettei kukaan ole vastannut ilmoitukseeni. :)

¹assiohar ireik akkiat aittrok\aotua atsimo ne¹¹neniänisky¹¹¹ipmemur
²niknaiil²²amlegno²²²alaknah³apat onouh³³attelappak allon ³³³ie¹¹²namli nelo l²²amlegno²²²alaknah³apat onouh³³attelappak allon ³³³ie¹¹²namli nelo

0

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

        Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
        Maailman menoa
        186
        5116
      2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

        1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
        Maailman menoa
        78
        4189
      3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

        Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
        Maailman menoa
        73
        2915
      4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

        https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
        Maailman menoa
        234
        2327
      5. Toivoisitko

        Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
        Ikävä
        120
        2138
      6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

        jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
        Maailman menoa
        41
        1458
      7. Venäläiset varkaudessa

        Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
        Varkaus
        243
        1285
      8. Lupajaoston esityslista

        Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
        Pyhäjärvi
        49
        905
      9. Haluaisitko kaivattusi

        kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
        Ikävä
        62
        846
      10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

        Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
        Euroviisut
        24
        835
      Aihe