Seuranhaku elämän matkalle :)

surunmatka

Hei.

Haluaisin löytää kivaa naisseuraa, mielellään täältä Keski-Pohjanmaan suunnalta, koska [_kukkasia,_päivän_säteitä,_positiivisuutta_]¹ eikä ole siten varaa matkustella ympäri Suomea. Olen hieman [_aurinkoisia_sanoja_]¹¹ 26 vuotias mies Kokkolasta.

Päällisin puolin olen melko tavallinen, no ehkä hieman normaalia [_positiivisempi_ulkonäkö_]¹¹¹. Pituutta on 183cm ja [_iloinen_komparatiivi_]² hoikassa kunnossa, lienee geeneissä tämä [_hyvää_ominaisuutta_kuvastava_sana_]²²

Toivoisin sinusta, että olisit mukava nuori nainen. Toivottaasti olet siinä mielessä fiksu, että tykkäät pohdiskella ja keskustella asioista. Toivoisin myös että osaisit pitää pintasi, koska minulla on [_iloinen_]²²² luonne, väittelen asioista joskus jääräpäisesti ja sen sellaista. Huolestun helposti, erityisesti terveyteenliittyvistä asioista.

Toivottavasti olet hieman melankolinen, intellektuelli ja pidät mustasta huumorista. En juo alkoholia lainkaan, ja toivoin ettet säkään jois humalahakuisesti. Tupakoin paljon, mikä on [_positiivinen_pahetta_kuvaava_sana_]³

Vietän paljon aikaa kotona itsekseni tietokoneen parissa, lähinnä chattaillessa ja lueskellessa. Tällä hetkellä minulla on [_lukumäärää_nolla_kuvaava_positiivinen_sana_]³³ harrastuksia, jotain oon välillä koettanut alottaa, mutta [_naamioitu_hymyilevä_kieltomuoto_]³³³ se ole oikein ottanut tuulta purjeisiin.

Harrastaminen kuitenkin kiinnostaa, ja yhdessä harrastaminen vois olla hyvä idea, jos vaan löytyy jotain sellaista mikä molemmille sopii. Mua ainakin kiinnostaa ruoanlaitto, niin siinä nyt olis jonkinsortin yhteistä aktiviteettiä.

Intiimiasioitten suhteen oon vähän estynyt, lieköhän johtuis siitä että vielä tässä iässä [_hyvin_paljon_]¹¹² kokemusta - tai ehkä se on päinvastoin. Sinusta toivoisin että et ole ainakaan täydellinen vastakohtani, mutta tuskimpa nyt enää 26 vuotiaana kannattaa toivoa mitään sellaista, että potentiaaliset kumppanit olisivat samassa tilanteessa. En kuitenkaan halua seurustella kanssa sellaisen naisen, jolla on jo lapsia, ihan vaan koska jos niitä itse joskus hankkii, niin kyllähän sitä haluaa että se olis puolisollekkin sit ensimmäine kerta.

Yhteyttä voi ottaa vaikkapa sähköpostitse, osoite löytyy profiilista.
Eikös ole kuin eri ihmisen kirjoittama ilmoitus, kun vain vähän sensuroitiin? :D

Ps. Kirjoittelen myös blogia silloin tällöin osoitteessa http://surunveri.blogspot.com Siellä on kaikenlaisia juttuja, suurin osa aika huonoja ja yleismaallisia, mutta näkee noista ainakin vähän minkä tyyppiset asiat kiinnostaa.
Vietän paljon aikaa täällä Suomi24 Chatissä huoneessa nimeltä "Tukikeskustelu" se löytyy tuolta Chat/Yhteisöt valikosta, jos kiinnostaa tulla jutustelemaan, tai kuuntelemaan kun tilitän ettei kukaan ole vastannut ilmoitukseeni. :)

¹assiohar ireik akkiat aittrok\aotua atsimo ne¹¹neniänisky¹¹¹ipmemur
²niknaiil²²amlegno²²²alaknah³apat onouh³³attelappak allon ³³³ie¹¹²namli nelo l²²amlegno²²²alaknah³apat onouh³³attelappak allon ³³³ie¹¹²namli nelo

0

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Häiriköinti

        Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
        Ähtäri
        72
        3302
      2. Askanmäessä Huippu esitys

        Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
        Puolanka
        25
        3013
      3. rakastan sinua!

        Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
        Ikävä
        51
        2912
      4. Näin lähellä

        Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
        Ikävä
        56
        2708
      5. Mä sanon tän suoraan.

        Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
        Ikävä
        58
        2588
      6. Kerro jotakin hauskaa. :)

        Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
        Ikävä
        48
        2560
      7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

        Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
        Ikävä
        54
        2339
      8. Pohdinttavaksi

        No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        80
        2221
      9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

        Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
        Ikävä
        69
        2108
      10. Siis hetkonen

        Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
        Ikävä
        45
        2092
      Aihe