Meillä 2 ja 4 v. Haluttais mennä koko perheen liikuntaan?Kokemuksia? Alueena HKi- Espoo käy, lähinnä ilta aikaan olevia?
Perheen liikuntaa?
3
156
Vastaukset
- Nappi5
Me ollaan käyty Espoon Nöykkiössä himpuloiden perheliikunnassa, se on illlalla ja mennään koko perhe yhessä ja isäkin tykkää :), meiän lapset on 1v ja 3,5v. Aikasemmin etsin itsekin eri paikkoja ja kannattaa kattoo myös eri urheiluseuroilta. Toivottavasti löydät kivan paikan,me ollan kyllä tykätty kun pääsee koko perhe yhessä.
- lumiukkonen1
Me ollaan käyty uinnissa Cetuksen kautta ja ollaan oltu tyytyäväisiä. Espoon kaupungilla on myös perhetöpinöitä joihin pääsee koko perhe.
- hem3
Hei, tämä ei maantieteellisesti osu kohdalleen , mutta aiheena kylläkin. Jos tätä ketjua lukee ihmisiä Tampereen seudulta, niin samanlaisia kysymyksiä ja ajatuksia pohtivat käykää tutustumassa: blog.hippa.fi tai www.hippa.fi.
Kyseessä on tuttavani toimesta Tampereelle aukeava perheliikuntakeskus, jonka tarkoituksena on tuottaa liikunnan iloa ja kokemuksia lapsille ja koko perheelle :)!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 164662
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2281096Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 126889
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807