KERTOKAA KAIKKI

MÄ oon suunnitellu että voisin alkaa tässä keräämään rahaa ja muuttaa Nykii muutaksi vuodeksi ellen pysyvästikkin.. joten kertokaa mulle kaikki mitä mun pitäs tietää.. ( missä on halvimmat asunnot, yms.)
4562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ensin kannattaa etsiä varmaan se työpaikka jotta voi sitten hakea viisumin/työluvan jota kautta saa edes luvan oleskella maassa pidemmän aikaa ...

Äänestä
  • Joo ei sinne niin vaan mennäkkään asumaan. Työluvat ja oleskeluluvat ensin tai käy kyllä huonosti.

    Äänestä

Miten minulla on sellainen tunne, ettet ole aikaisemmin käynyt USA:ssa tai Nykissä?

Tietenkin ensin työpaikat/työluvat kuntoon ja niihin saat apua esim. SAYL ry
http://www.sayl.fi

Äänestä
  • Minulle tuli aivan sama tunne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä.. kirjoitti:

MÄ oon suunnitellu että voisin alkaa tässä keräämään rahaa ja muuttaa Nykii muutaksi vuodeksi ellen pysyvästikkin.. joten kertokaa mulle kaikki mitä mun pitäs tietää.. ( missä on halvimmat asunnot, yms.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu