Tänään Huomenta Suomi- ohjelmassa aamukokki piti epähygieenisena sitä, että ravintolassa ruokaliinat on taiteltu muotoon, koska hänen mukaansa lautasliinoihin tulee sitä enemmän bakteereja mitä enemmän liinoja käsittelee. Oli omasta mielestäänkin ehkä hieman ylihysteerinen asian suhteen.
Kuitenkin minuutti tämän tokaisun jälkeen samainen kokki kääntelee paistinpannulla ruokia paljain käsin ja nuolee sormet puhtaiksi rasvasta sen jälkeen. Tämän jälkeen hän muitta mutkitta käsittelee samoilla puhtaaksinuoleskelluilla sormillaan salaattiaineksia, jotka hän asettelee lautaselle.
Ei ihan mennyt nyt putkeen aamukokilta toi hygienia- ajattelu.
MTV3:n aamukokki hygienian asialla :-)
Sormi_suussa
1
286
Vastaukset
- helmiäsioille
No ei mennyt,ei! Mutta ei sentään niin paha kuin Jamie Oliver sormiensa nuoleskelun suhteen. Olisi kiva nähdä nähdä Jamien keittiö - miten paljon töyhkää löytyykään pinnoilta ja lattialta - niin paljon kundi roiskii ruokaa valmistaessaan ympäriinsä.
Etiketistä vielä - se näyttää olevan kateissa myös huippuravintoloiden tseffeiltä kun katsoo heidän esiintymistään tv-ohjelmissa -hyvä kun haarukka pysyy hanskassa ja kehtaavat vielä arvostella ruoan esillepanoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64185Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va972327Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J611009Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?186880Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38871- 47864
- 34831
- 36796
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119785Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35782