Mitä mieltä tästä paljon odotetusta ruokapaikasta ? Itse olisin toivonut vähän "intiimimpää" tunnelmaa.
MAISTERI
tero oskari
10747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Odotettu??????!!!! in you dreams....
En nyt ole mitenkään ihastunut.Kävimme perheen synttäreitä viettämässä,varasin oikein pöydän. Meidät ohjattiin kahvilanpuolelle syömään (vai onko kahvila erikseen?)
Olisimme myös toivoneet että edes kynttilä palaisi pöydässä,vai pitääkö se itse pyytää.? Paikka on tosi pelkistetty,ei oikein meidän makuun.Palvelu ok ja ruoka ok ei mitään erityistä.
Ruoka oli tosi hyvää. Sali voisi olla vähän osastoitu, nyt ollaan kuin yhtä suurta perhettä, mikä ei suomalaiselle ole ihan kiva juttu. Paitsi jos naapuripöydässä istuu tuttuja.
Ruoka Heinolan parasta, mutta tunnelma sisustuksen vuoksi latteaa - lähinnä tulee mieleen ruokala, koska kaikuu ja kolisee!! Voisiko vaikkapa verhoilla ja sermeillä tehdä jotain viihtyisyyttä. Tunnelmallinen illallinen ei onnistu nykyisellä stailauksella :((
Veikkaampa, että ravintola tulee pikkuhiljaa sisustamaan itseään "tunnelmallisemmaksi" kunhan kerkeevät panostaa yksityiskohtiin. Näin pikkujouluaikaan ei varmaan oo helppoo avata ravintolaa ja varsinkaan niin että kaikki olis heti valmista. Ruoka oli hyvää ja se riittää alkuun! MaristaaTunnelmasta sit ens vuonna, eikös?
Kävimme ensimmäisen ja viimeisen kerran. Ruoka oli hyvää, mutta palvelu täysin ala-arvoista.
KDlk asdjfajj kknsni iuuyty kdfksks. Ihjasshse76 kss'aöks.
OOasud jsskdn!!!!
Pörhöthöbröabt.
Maisterissa palvelu on surkee, henkilökunta täysin ammattitaidotonta. Sääli.
PALVELU surkeeta, mutta niinhän suomalaisissa ravintoloissa yleensäkin on. Ruoka oli todella hyvää..
Meillä oli tosi hyvä palvelu kun oli la-illaks varattu pöytä. Tarjoilijan suosituksesta nappasin cajun-kanaa ja ai että kun oli herkkua *slurps* tippasinkin kun kaikki toimi niin hyvin. Sisustus on toki vielä keskeneräinen mutta kyllä meillä kynttilä pöydässä paloi =D