Haaveissa olisi Canon EF-S 18-200mm f/3.5-6.3 IS zoom
Rahaa ei ole paljoakaan, joten tämä sopisi tän hetken budjettiin. Olisko kellään kertoa kokemuksia. Objektiivi-infossa ei ollut kuin yksi arvostelu, tosin se oli hyvä.
Obiskaneuvoja, kiitos.
5
161
Vastaukset
- moro
Säästä ja osta valovoimaisempi, ei oikein tomi tämä aukko F/6.3 telepäässä.
- 4ertyu
Kävi kyllä mielessä, senpä takia haluaisin ehdotuksia. Voin kyllä lykätä hankintaa, mutta hinku olisi kova hankkia heti. Mikä olisi hyvä, mutta vielä alle tonnin putki.
- ostin ja myin
4ertyu kirjoitti:
Kävi kyllä mielessä, senpä takia haluaisin ehdotuksia. Voin kyllä lykätä hankintaa, mutta hinku olisi kova hankkia heti. Mikä olisi hyvä, mutta vielä alle tonnin putki.
Osta käytetty, katso www.digicamera.neet ja kameralaukku.com , niissä molemmissa on osastot "Osto" ja "Myynti"
Varmempi kuin huijsrit huutonetissä. - 18-135
ostin ja myin kirjoitti:
Osta käytetty, katso www.digicamera.neet ja kameralaukku.com , niissä molemmissa on osastot "Osto" ja "Myynti"
Varmempi kuin huijsrit huutonetissä.Canon EF-S 18-135/3,5-5,6 IS STM n 490€ (uudempi versio STM moottorilla)
Tämä on parempi testien mukaan kuin tuo Canon EF 18-200 joka piirtää huonosti telepäässä kuten lähes kaikki ns. superzoomit.
- hmfggm
Ei Canonilla ole 6,3 valovoimaisia objektiiveja. Sen täytyy olla Tamron, tai joku muu vastaava.
Huom. Pienikennoista ei saisi himmentää 5,6 pienemmäksi. Laatu alkaa heiketä ja kaikki halvat objektiivit on tuollaisia, tai huonompia.
Pulassa ollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256629MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545692Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.794438NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun894321Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1114098Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841456- 811267
- 3411261
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a191227Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35978