Hyviä uutisia

susmorsian ek.

Amerikkalaispoliisi osti saappaat ja sukat kadun kerjäläismiehelle ja laittoi vielä itse ne hänen jalkaansa.
Tällä esimerkillä tulee olemaan suuri vaikutus.

5

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heippa! Hyvän voi laittaa aina kiertämään.. Yksi tuttava,tottui näkemään yhtä laitapuolen miestä usein..Kun ei näkynyt,kyseli muilta,että onko jotain sattunut..Mies oli joutunut sairaalaan.. No tuttavahan meni sairaalaan katsomaan ,herkut mukanaan.. Hienosti tehty ja varmasti yllätys..Kerran tässä syksyllä sattui bussissa: Vanhempi nainen oli tulossa bussiin ja ei saanut sateen suojaansa kiinni,heitti penkille ..Bussikuski sanoi; "Eihän nyt hyvää suojaa tuonne jätettä",meni hakemaan ja sai sen kiinni.. Oli ystävällistä. Kaikkea, odottamatonta ,hyvää tapahtuu. Mikä estää meitä jakamasta sitä. Ilonpisaroita tiellenne! t.Irkku

    • Hyviin uutisiin kuului marraskuussa ratkennut USA:n presidentinvaalitulos, että Obama sai jatkaa vielä toisen kauden. Ehkä se tuo hiukan vakautta maailman rauhantilaan.
      Hyviä talousuutisia kuuluu jo EU:n sisältäkin. Saksan talous on nousemassa merkkiseksi. Sen talousihme on kyllä toiselta puolelta arvelluttava.
      Sanotaan, että sen talousmenestys on ostettu yhä kasvavan köyhän kansanosan kustannuksella.

      Hyvä mutta toimiva wanha toimiva tosiasia on että talvipäivänseisaus 21.12 lähestyy, ja tämä puuduttava pimeän lisääntyminen pysähtyy.

      • Makriina ek

        Iloitkaamme siitäkin, että Suomi ei pudonnut AAA-luokituksestaan, sanoivat uutiset äsken.
        Velkamme on kohtuullinen ja eläkerahastot hyvin hoidettu, kuulemma.

        Pakkasta vaan on ihan liian kanssa. Toivottavasti ei amerikoissa näin paljon, kyllä sillä kodittomalla varpaat palelisivat täällä.


    • jäänlukutaito

      Muistelen netistä lukeneeni USA:n pohjoisten osavaltioden hirmuisesta lumiennätyksestä - yli 11 metriä saman talven aikana.

      Meillä jo useampi ikämies on hukkunut heikkoihin jäihin. Olen kuullut, että saaristolaiset lahden molemmilla puolilla eivät mene jäille ilman piikkikeppiä.

    • onnen maa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      116
      10761
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      172
      9037
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6166
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      44
      5312
    5. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      119
      5244
    6. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      77
      4455
    7. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      68
      4306
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      100
      4174
    9. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3771
    10. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      21
      3708
    Aihe