Nyt on pillujouluaika. Kantsii vahtia akkaa ettei käy niin kuin mulle kävi toissa jouluna. Akka meni virman pillujouluun eikä sitä kuulunut edes aamulla kotiin. Panin katoamisilmoituksen päälle poliisille ja akka löyty Lohtajalta kinoksesta. Oli löähtenyt jonkun sällin mukaan ja se oli nainut ja nakannut kinokseen. Kyllä akka oli nolona. Ero tuli.
Nyt se on kuulemmja taas höperehtinyt pillujouluissa, kuulin tutulta, oli hukannut lompsan ja päällysvaatteet ja kuljeksinut äsken perse paljaana yläkaupungilla.
Nyt se on kuulemmja taas höperehtinyt pillujouluissa, kuulin tutulta, oli hukannut lompsan ja päällysvaatteet ja kuljeksinut äsken perse paljaana yläkaupungilla.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei kantsi vaivautua, jos akka on niin juoppo ja vieraan melan perään.
Akkoja saa aina, yhdessä ei kannata roikkua.
Tulipa kai nautittua tuotakin tarjokasta. Nimiä en kysellyt.
Täysin löysä pöljäke. ei tulis selvinpäin mieleenkääm.
Mina saada kylä naista muna 28 sentia pitka huva ku ola piku joulua.
kannattaako tuota edes vahtia sen enempää jos tosiaan tuollanen vosu on?
Siellä yläkaupungilla p.... paljaana kulkiessa saattaa tulla aika ikävänlainen virtsatietulehdus jos vielä jotain muutakin kutittaa.... heh heh
kaljabaaarit ja viinat, voihan venäjää ns. miksi pitää vetää liian paljon esim. kaljaa tai tms. viinejä niin naiset kuin miehet baareissa ja sitten tulee noita ylilyöntejä kaikilla!
OOtte te tyhmiä koko ihmiskunta!
Ja nuo sisätossut lapsille tarjotaan teille, kokoajan sivusta eli oliskohan teille kotiitulolapsille ne ajankohtaiset?
Ärsyttää siis tuo sivusta läpsäys aina!
pitäskö sun ostaa sille vaatetta, jos, pimpsa paljaana menee .
surkee on äijäkin
Tunen tapauksen. Akka on ns. jokamiehen elli ja ukko aisankannattaja. Ei se toimi.