Takaisin kotiin

Toinen ulottuvuus

Muutin takaisin kotipaikkakunnalle, lähelle kaikkea tuttua ja enemmän turvallista ja tarvatonta. Onneksi tiedän miten asiat ovat tai ainakin ovat olleet. Klikkasin itseni internettiin, kauas pois virtuualimaailman bittiviidakkoon. Odotukseni oli, että voin rauhassa hävittää itseni kauas pois itseni ja muiden luota menemättä mihinkään ja ettei minua todellisuudessa kukaan taikka mikään ja että voin rauhassa herätä omasta sängystä. Hiljalleen kaikki virtuaalinen ja ennen kaikkea uhka alkoi muuttua todeksi.

Pidin oveani lukossa, mutta sisälle käveltiin yleisavaimella. Katsoin oikealle, mutta se vei vasemmalle. Pyysin ilmaa, mutta sain savua. Pyysin juomaa, mutta sain hiekkaa. Halusin syötävää, mutta tein nälkäkuolemaa. Halusin vapautta, mutta sain vankeutta. Pyysin lämpöä, mutta sain kylmyyttä. Halusin seuraa, mutta sain yksinäisyyttä.

Totesin, että on olemassa toinen todellisuus ja he veivät minut toiseen vähemmän turvalliseen todellisuuteen. Haluan palata takaisin omaan turvalliseen kotiin jossa minua ei uhata.

0

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

        narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
        Maailman menoa
        122
        4835
      2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

        Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
        Maailman menoa
        185
        4518
      3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

        Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
        Ikävä
        119
        1953
      4. Tylsille treffeille

        Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
        Tunteet
        403
        1721
      5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

        Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
        Maailman menoa
        33
        1482
      6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

        Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
        Ensitreffit alttarilla
        7
        1269
      7. Upeeta! Rauha tulee pian!

        Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
        Maailman menoa
        378
        1225
      8. Minkä lempinimen olet

        antanut kaivatullesi?
        Ikävä
        75
        1145
      9. Mitä hyvää olet

        aiheuttanut kaivatullesi?
        Ikävä
        74
        1055
      10. Miksi et halua

        Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
        Ikävä
        92
        1008
      Aihe