Mitä jos on seksuaalisesti "muu" ja haluaa etsiä seuraa?

Ak-se

Ainakin oman järkeni mukaan asiallinen aloitukseni, joka sisälsi toivomukseni vaihtoehdon "aseksuaali" lisäykseksi "seksuaalinen suuntautuminen" - kohtaan poistettiin täältä Treffit uudistuu-palstalta jostain ihmesyystä..? Toinen vaihtoehto entisten neljän lisäksi olisi "muu"

Minkä itse aseksuaalina valitsen seksuaaliseksi suuntautumisekseni nyt, kun vaihtoehtona on heteroseksuaali, biseksuaali, homoseksuaali tai lesbo?

Vai ollaanko me aseksuaalit sun muut seksuaalisesti noista neljästä pääryhmästä poikkeavat liian pieni vähemmistö etsiäksemme seuraa suomi24 Treffeissä?

Näin aseksuaalina netin deittipalvelut on etenkin elämänkumppanin etsimisessä erityisen tärkeässä roolissa ja muutenkin, ainakin itselleni henkilökohtaisesti, ystävien tai harrastusseuran haussa.

2

351

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä ehdotus, pidämme sen mielessä kehittäessämme palvelua.

    • Psykiatrisi

      Pitää hoitaa itsensä jokseenkin terveeksi ensin - sitten voi kala nykäistä ns. pyydykseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      199
      1590
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      138
      1354
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1123
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      995
    5. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      51
      950
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      106
      902
    7. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      893
    8. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      850
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      830
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      31
      764
    Aihe