Tämä vaikuttaa hyvältä.On virustorjunta ja palomuuri samassa.Huonoa on ettei saa suomeksi.
http://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php
Comodo
12
260
Vastaukset
EI kannata asentaa koska kevyempia ja parempia vaihtoehtoja on olemassa kuten esimerkiksi MSE tai Avast.
- Täytyy osata
Luopua Vapunen. MSE ei nyt enää ole tehtäviensä tasalla ja parempia löytyy.
Microsoft Security Essentials Fails AV-Test Certification. Mikään testijyrä tuo ei ole koskaan ollut.
Check Point: ZoneAlarm Free Antivirus Firewall olis mun oma maksuton valintani tällä hetkellä. Olis, koska koneissa on tällähetkellä maksulliset Bitdefender yhdessä ja toisessa Kaspersky. Täytyy osata kirjoitti:
Luopua Vapunen. MSE ei nyt enää ole tehtäviensä tasalla ja parempia löytyy.
Microsoft Security Essentials Fails AV-Test Certification. Mikään testijyrä tuo ei ole koskaan ollut.
Check Point: ZoneAlarm Free Antivirus Firewall olis mun oma maksuton valintani tällä hetkellä. Olis, koska koneissa on tällähetkellä maksulliset Bitdefender yhdessä ja toisessa Kaspersky.Pelkkä virustorjunta ohjelma riittää. Tuolla palomuurilla ei tee oikeastaan mitään Windowssissa koska siinä on oma hyvä muuri valmiina. Jos ei luota MSE ohjelmaan niin silloin kannattaa asentaa Avast tai Panda Cloud.
- Internet Security
Tämähän on erittäin kevyt, Avast on paljon raskaampi.MSE on huonoin ohjelma mitä löytyy.
- PPAP2
Monet tuttavistani käyttävät Comodoa ja ovat tyytyväisiä . Itsekkin käytin Comodoa pitkään .
- PPAP2
Monet tuttavistani käyttävät Comodoa ja ovat tyytyväisiä . Itsekkin käytin Comodoa pitkään .
- Email..
Lähetin sähkopostia Washingtoniin Comodon tekijöille että miksi sitä ei saa suomeksi.
- PPAP2
Aikaisemmissa versioissa oli tuki suomenkielelle koska ns. yhteisö käänsi OS suomeksi.
Miksi se onnistu enää olisi mielenkiintoista kuulla ....
- Comodo on
paitsi antivirusohjelma, myös vakoiluohjelma. Se kerää kaikenlaisia tietoja sinun koneeltasi.
http://dottech.org/10032/paying-a-price-to-use-free-software-the-dark-side-of-comodo-products/- Entä sitten..
Eiköhän kaikki ohjelmat kerää tietoa käyttäjästä.
- tuulamet
Entä sitten.. kirjoitti:
Eiköhän kaikki ohjelmat kerää tietoa käyttäjästä.
COMODO on liian agressiivinen ja koko ajan jokaisen hakusi kimpussa.
Sain tarpeekseni kiitos!!! - PPAP2
tuulamet kirjoitti:
COMODO on liian agressiivinen ja koko ajan jokaisen hakusi kimpussa.
Sain tarpeekseni kiitos!!!jep, valitettavasti Comodon "out of box" asetukset eivät ole kaikkien makuun. Pitäisi osata mennä ns. pellin alle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod336224- 345723
- 293224
- 342554
- 452540
- 152218
- 372148
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons401749- 131735
En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191727