Mistä lankkua lauteisiin?

Mistähän löytäisi n. 200mm leveää lankkua lauteita ajatellen?? Googlettelin vaikka kuinka, mutta en moisia onnistunut löytämään. Kun ei kuitenkaan mitään höyläämätöntä runkotavaraa kannattane laudepuiksi laittaa ;=)
1358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä sen höyläämättömän voi höylätä vaikka kolmenkympinsähköhöylällä. Pontattu lattialankku on hyvää kamaa ja ei maksa paljon. Tuota kamaa olen käyttänyt useiden saunojen seiniin ja lauteisiin. Lattialankku ei vääntyile kun siinä on alapuolella ne pitkittäiset urat. Jos et itse osaa tai pysty kandee palkata äijjä tekemään ei duunari kallis ole. Googlettamalla saa tietoja joita googlettajat tarvitsevat mutta puutavaraa saa puutavaraliikkeestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alliumaporrum kirjoitti:

Mistähän löytäisi n. 200mm leveää lankkua lauteita ajatellen?? Googlettelin vaikka kuinka, mutta en moisia onnistunut löytämään. Kun ei kuitenkaan mitään höyläämätöntä runkotavaraa kannattane laudepuiksi laittaa ;=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu