Samsung vs, Candy

Kokemuksia, kumpi ois parempi vaihtoehto? Pesukoneesta siis kysymys. Kiitos
4157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Candy ollut jo vuodesta 1984, siis sama pyykkäri ja edelleen toimii tuo italian neliveto-ihme.

Äänestä

Mulla oli kändy, laakeri meni 2 vuodessa. Mulle ei tule ikinä Candy-merkkistä konetta. Sansuista ei ole kokemusta.

Äänestä

utta jos ostat katso kumalla pidempi takuu. pidä koneesta huolta tee säännöllisesti 90 asteen huolto pesu elä käytä zeoliittia sisältävää pesuainetta. älä ylitäytä rumpua ja ala säästämään uuttakonetta varten 4-5 vuotta on aikaa säästää ja osta sitten uusi.

Äänestä

Kerkijää se tulla iso pyykkivuori jos 2 vuotta kestää kone ja 4 vuotta outtaa uutta.

Seo on se Gorenje keksinnä semmosen Steril Tub ohjelman jossa soap konneen puhtaaksi. On se joessaki Upo-kooneissaki se ohjelma.

Zeoliittie ei oo enneä ihan kaikissa pesuaineissa. Voep valita semmosenki jossa ei oo.

Elä osta Zeoliittie! Meijänki emäntä aena moettii että sillon takamus ihan seoliittinen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


likapyykkäri kirjoitti:

Kokemuksia, kumpi ois parempi vaihtoehto? Pesukoneesta siis kysymys. Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu