Tietääkö kukaan että jos lataa netist alas Leffan niin sit ku sen polttaa cd´lle! Pystyykö sen leffan kattomaan tavallisella DVD Soittimella?? Tai pitääkö tehdä vielä jotain??
DVD
H 1 P P 0
5685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kun latat leffan netistä, niin jos todella haluat katsoa sen dvd:ltä niin sinun pitäisi se levy viimeistellä. Silloin voit katsoa sitä elokuvaa myös dvd:ltä, tai muilta koneilta.
Mut mitä mun pitää viimeistellä?? Ja tehä?? Pitääkö polttaa Video cd tai mitä?
Jos poltat dvd:levyn niin se pitää viimeistellä.
Tiedosto pitää sulkea eli päättää.
Mutta miksi CD:lle. DVD-levyjä saa nykyään alle 3 ,- euroa kappale ja laatu on silloin aivan toista luokkaa.
Muistaisko joku ulkoa, että mitkä asetukset Vcd:hen tuli laittaa, että ne niitä voi DVD:lle poltettuna kattoo tavallisella DVD-laitteella??!! Äänet oli 48000khz 224kbit/s, mutta muita en muista.. DVD:lle mahtuu kuitenki 2-4 leffaa VCD-muodossa.