Elämä pelissä

Kamalaa ohjelman antimainostamista illasta toiseen.!
Nina Mikkonen huutaa lapsilleen kuin joillekin eläimille hirveäällä raivolla.
Seuraavaksi mies karjuu muuten vaan niin kovaa,että pikkulapset
rupeaa parkumaan.
En ymmärrä tällaista, vielä monta kertaa illassa sama juttu!
27195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Sehän on vain elämää, ei kiiltokuvaa.
Yritä ymmärtää hänenkin tilanteensa, uskoisin?

Äänestä

Niin!
Rauhallisintahan se olisi
näyttää pelkkiä elämän
kulisseja.

Äänestä
  • Pellipoliisista tulee mieleen taas toissaviikkoinen 70€ silmänisku. Eräpäivä vasta tammikuun puolella. Pitäisi tarkkailla enemmän nopeusmittarin lukemaa.

    Äänestä

kyllä aivan pilalle! Olen samaa mieltä aloittajan kanssa.

Äänestä

Ei lapsiperheen elämä ole mitään vanhojen vanhusten hiljaisuutta ja rauhaa.
Kyllä Mikkosen perheessäkin on tapahtunut niin paljon, ettei täällä kannata taivastella.
Kaikkea hyvää heidän luokseen!

Äänestä

Kyllä lapsiperheessä ääntä riittää - ei siinä aina ehdi hyssyttää.
Minun mielestä on ihan hyvä näyttää todellista elämää ja esim onhan ihan tosiasiassa esim Nina ja Timo T.A. Mikkosen elämä mullistunut aika tavalla perheenisän sairastuttua vakavasti ja peruskoulua käyvät pojat eivät tietenkään aina osaa ottaa huomioon perhetilannetta. Kaksosilla toisella on vielä todettu jokin vaiva (en nyt muista diagnoosia), joten aivan taatusti perheenäidillä on valtava stressi joutuessaan odottamatta ottamaan vastuun niin raha-asioista kuin lasten lasvatuksesta ja ihan kaikesta. Ja i monihan tälläkin palstalla on todennut omaishoitajan ominaisuudessa, että se on raskasta ja kuluttavaa.

Kyllä esim Ninan on pidettävä huoli siitä, että omat voimat eivät ehdy ja ainakin minä koen tuon ohjelman 'Elämä Pelissä' olevan hyvä asia. Sitäpaitsi antaahan se meillekin vinkkejä ja ajattelemisen aihetta.

Äänestä

Elämä pelissä, liukkaassa kelissä. Sään lauhtuminen aiheuttaa peltien kolinaa taas huomisaamun tieliikenteessä,

Tuo Elämä Pelissä ohjelma käsittelee vain julkisuuden henkilöiden ongelmia. He nyt yleensä paremmin pärjäävät.

Äänestä
  • Kuka katsoisi muuten ohjelmaa?
    Kuka on kiinnostunut jostain takarivin Taavista?

    Äänestä

On joillakin niin kova esiintymis vietti,että televisioon on päästävä vaikka
millä kujeilla. Näkihän tuon BB tarjonnastakin aivan ala-arvoista peittojen

heiluntaa.

Äänestä
  • ´retuperällä´
    Ilmeisesti alitajuntaasi kiehtoo tämä peittojen heilunta. Ittelles on tullut niin kova katsomisvietti, ettet taida päästä siitä ennää erroon.

    Äänestä

  • susmorsian ek. kirjoitti:

    ´retuperällä´
    Ilmeisesti alitajuntaasi kiehtoo tämä peittojen heilunta. Ittelles on tullut niin kova katsomisvietti, ettet taida päästä siitä ennää erroon.

    yhden jos toisenkin järjestään ! .... Hehhee!

    Äänestä

  • Susmorsian tuomitsee kirjoitti:

    yhden jos toisenkin järjestään ! .... Hehhee!

    Etkös huomaa....sinut vain, suloinen höpönassunen....sinähän tuomitset, minä käyn vain korjailemassa jälkiäsi.

    Äänestä

Tarjontaa pitääpi olla!
Aikojen alussa katsoi tai yritin katsella BB-taloa vaan en mieltynyt ja sen jälkeen olen jättänyt ohjelman niille jotka sitä tarvitsee.
Silloin ei peitot heiluneet mutta kiroilu haistattelu ja keskisormen asentoa jokainen käytti.

Mieluummin katson Elämä pelissä, siinä on jotain rotia.
Kaikilla kun ei ole arkisetkaan asiat pitsireunaisilla hyllyillä järjestyksessä.
Ei Timo eikä vaimonsa osannut varautua vaan kaikki tuli täytenä yllätyksenä ja ryöpyllä.
Lapset pieniä, talon velka, kestääkö oma terveys, miten kaikkien käy, rautainen pitää olla jos kaiken tyynenä kestää, hän elää ja tuntee, minusta saa huutaakin ja nauraa, kaikki selviytymiskeinot on käytettävä.

Minä tästä lähden Lepaalle virkistymään ja katselemaan jos vaikka ostan viinejä, kotimaiset ovat minulle liian happamia, jos vaikka ruokavieraille tarjoan joskus.

Äänestä
  • on pysynyt katselemattomien listalla siitä lähtien, kun kerran avasin ja heti suljin.

    Äänestä

samoin, ei huonompaa ole vielä keksitty,

Äänestä
  • Samoin, ... ei ole ollut aikaa siihen minullakaan.

    Äänestä

Jos et ymmärrä, et ymmärrä elämää.

Äänestä

Viimeisin jakso elämä pelissä ohjelmaa kummastutti kovasti. Jos oikein muistan, niin eliniän odotteet vaikuttivat epäuskottavilta. Miten Irina Krohn kiloineen eläisi kymmenen vuotta pitempään kuin Nina Mikkonen... kummallakin oli v-käyrä laskenut... ja jonkun muunkin elinikä ei vaikuttanut uskottavalta ennusteelta ihmisen habituksen suhteen. tais olla Jetro jolla ikä vieläkin alhaalla ja pulska Mäkelä taas eläis pitempään... outoa mikä pisti ns silmään...pitääpä tehdä testi monet kerrat ja testata uskottavuutta, erilaisilla kiloilla ja muilla vaihtuvilla tekijöillä.

Äänestä

Et taida olla kahden kymmenvuotiaan vesselin äiti?

Äänestä

olisko tässä esimerkki siitä kun mies on paljon vanhempi niin vaimo joutuu hoitajan tehtäviin loppuelämäskeen,
ikävä juttu kaikille osapuolille,,,

Äänestä

Katsoin vasta finaalin. En tiennyt aikaisemmista lähetyksistä mitään.

Testin tulos oli lohduton. Parhaimmillaan voisin saada 3-vuotta lisää elinikääni.
Tuskin kannattaa.

Olen 69-vuotinen ja painoindeksini on 30.
3:n teoriavuoden tähden en ryhdy rankkaan laihdutukseen.
Jos ryhtyisin niin muista osatekijöistä kertyisi enemmän "syntiä" kuin painon pudostus toisi plussaa.

Äänestä

AIVAN SAMOIN kun viina ei itekseen suuhun tule..Nämäkään ketjut eivät hypi silmille valitukset turhia höpötyksi,joissa ei järjen häivää...

Äänestä

Käväisinpä testaamassa itseni "Elämä pelissä"-sivulla ja tulokset on tässä:
Positiivisuus 87/100
V-indeksi 7/100
Eliniänennuste 87 v.

Lupasivat vielä vuoden lisää, jos vielä tapojani petraan.
Olisikohan noihin uskominen?

Äänestä

Positiivisuus 91/100
Elämänasenteesi on myönteisempi kuin 97%:lla kyselyyn vastanneista kanssaihmisistä. Myönteinen suhde elämään ja tulevaisuuteen on myös terveyden kannalta hyväksi.
V-indeksi 1/100
Vastoinkäymiset kuormittavat sinua huomattavan vähän.
Kykysi sietää vastoinkäymisiä on parempi kuin 98 %:lla vastanneista.
Eliniän ennuste
Arvioitu eliniän ennusteesi on 92 vuotta.
Sinulla on mahdollisuus parantaa pienillä elämäntapamuutoksilla eliniän ennustettasi: 3 vuodella

En nyt tiedä, pitäisikö tuo uskoa.

Kyllähän minun terveyskansiossani lukee, että ei mitään pysyvää sairautta. Ja flunssankin kiusaamisen onnistuin estämään. Pitää varmaan olla kiitollinen tästäkin vähästä kannustuksesta! :)

Äänestä

Onnea :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


7788 kirjoitti:

Kamalaa ohjelman antimainostamista illasta toiseen.!
Nina Mikkonen huutaa lapsilleen kuin joillekin eläimille hirveäällä raivolla.
Seuraavaksi mies karjuu muuten vaan niin kovaa,että pikkulapset
rupeaa parkumaan.
En ymmärrä tällaista, vielä monta kertaa illassa sama juttu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu