Nvidia control paneeli

Auttakaas kun minulla on herennyt toimimasta toi nvidia control paneeli en saa sitä auki työpöydän kautta vaikka näytön alapalkissa näkyy toi nvidian control paneelin pikakuvake eikä aukea myöskään ohjauspaneeli\nvidia control paneelin kautta kaan ,oon asentanut nvidian ajurit uudestaan ,käyttis on windows 7 64bt ja emolevy ASRock Z77 Extreme4, Z77 prossu Intel Core i7-3770K, 4 x 3.50GHz, 77W, tossa prossussahan on se integroitu näytönohjain saako sitä ton emolevyn biossista jostain pois päältä jos se vaikka se nvidia control paneeli menee jotenkin sekaisin mun erillisen pci-e näyttiksen geforce gtx 590 3gb kanssa.

4

841

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hmmm...

      NVIDIA Display Driver Service, onhan se päällä?Näkyy palvelut kohdassa.

    • Pyyhis

      Aivan varmasti iGpun saa pois päältä. Biosin manuaali kertoo mistä kyseinen asetus löytyy. http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77 Extreme4/?cat=Manual

      Kannattaa myös kokeilla onko Lucid Virtu ohjelmistosta mitään hyötyä, kun emolevyssäsi on Z77 piirisarja. Lucid toimii kaiketi paremmin yhdellä näytönohjaimella, sli:n kanssa siitä ei ole mitään hyötyä.

    • puitoy1

      Moro voitko neuvoa viellä mitä palvelut kohtaa tarkoitat ja mistä se löytyy , käynnistä palkin kohdalta etsi kaikki ohjelmat haku kentästä kohtaa palvelut kävin käynnistämässä kaikki nvidian ohjelmat mutta ei auttanut.

      • Hmmm...

        Klikkaat ohjauspaneeli / valvontatyökalut / palvelut.Sieltä se Nvidia....automaattiselle ja sitten
        käynnistä tai käynnistä kone uudelleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      171
      1492
    2. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    3. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      88
      698
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      578
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      125
      518
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      516
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      490
    9. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    10. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      49
      479
    Aihe