Mitä kanille?

Moi.. Mitä erilaista tekemistä kanille voisi tehdä häkkiin tai Sen vapaana ollessa lattialle? Minulla on nyt Kanin häkissä tunneli ja sellainen Vessapaperi rullan putkilo sisältä ja pyyhe.. Lattialla on 2 tunnelia ja "talo". :I
1136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

pupuni häkissä tämmöisiä puuhakkeita:
(häkin koko on 120x50x50)pohjana on matto,jota kani voi repiä ja rieputtaa mielensä mukaan, osa alueesta on jaettu n.6cm korkealla laudalla, jonka takana on purua sen verran että puruissa voi kaivella ja peuhata. sitten on mökki ja joka päivä tuore oksa jota nakerrella :p .
nyt kesällä kanini on sen verran ulkona valjaissa etten tee sen kummempia viihdykkeitä häkin ulkopuolelle.

muita hyviä puuhakkeita vois olla vaikka herkkujen piilottaminen,kanto,suurehko saviruukku(jonne kani voi piiloutua),pahvilaatikot ym... kyllä sitä aika paljon kaikkea keksii kun laittaa mielikuvituksen liikkeelle :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kathy kirjoitti:

Moi.. Mitä erilaista tekemistä kanille voisi tehdä häkkiin tai Sen vapaana ollessa lattialle? Minulla on nyt Kanin häkissä tunneli ja sellainen Vessapaperi rullan putkilo sisältä ja pyyhe.. Lattialla on 2 tunnelia ja "talo". :I

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu