Tuohta ja heti

Ajattelin alkaa ansaitsemaan tällä Internetillä. Onhan Yahoo!kin melkoisen paljon ansainnut. No minun ideani on seuraava: Jokainen joka tulee sivuilleni maksaa joko pääsymaksun (1e/$/£) tai ei näe sivua. Ja kysymys on, että voiko moista toteuttaa. Yes/no?
4223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

luulen että jos täytyy kysyä sillon on nou, mutta kyllähän noi tuntuu jotkut silläkin tienaavan.

Äänestä

Ei onnistu sori vaan. Tota ideaa olisi jo käytetty miljoonia kertoja jos se olisi mahdollista.

Äänestä

:) Dream on!

-T

Äänestä

Mutta onhan tuo E-maksukin keksitty. Miksei sitä voisi toteuttaa tuon E-maksun avulla? Esim. doset, netanttilat sun muut käyttää E-maksua. Eli pankin palvelun avulla pyydetään käyttäjää lähettämään maksu tälle ja tälle tilille ja JOS maksu saapuu niin näytä sivu1, muutoin näytä sivu 2. Jos kerran onnistuu Dosella niin miksei minulla? Ilmoitan vain pankille, että haluan moisen palvelun sivuilleni ja voilá. Taidatte tietää miten tehdä tuo, mutta ette halua kertoa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyyppä Guru kirjoitti:

Ajattelin alkaa ansaitsemaan tällä Internetillä. Onhan Yahoo!kin melkoisen paljon ansainnut. No minun ideani on seuraava: Jokainen joka tulee sivuilleni maksaa joko pääsymaksun (1e/$/£) tai ei näe sivua. Ja kysymys on, että voiko moista toteuttaa. Yes/no?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu