En viitsisi noita halpoja rimpuloita ostaa, en viitsi edes käsiini niitä ottaa.
Pilalle menee jahtireissu jos aseena joku 3000-4000 euron sohlo.
Mikä olisi kallein puoli-automaatti haulikko
15
1582
Vastaukset
- V.Puolikuu.
Minulta löytyisi Baikal IJ-18K (K=kaiverrettu).12/70. Kaiverrukset tein itse dremelillä. Lähes puoli päivää siinä meni. Kaiverrukset nostavat aseen arvon 12000 euroon. En myöskään ole mikään ensikertalainen puutöissä sillä peruskoulun puutyötunnilla tekemästäni lintulaudasta johon tein näyttävät leikkaukset kuviosahalla sain huutonetissä 24 euroa. Myös kunnan hoitokodissa asuva mummoni on aina pitänyt minua taiteellisesti lahjakkaana.
Ota yhteyttä jos kiinnostaa [email protected] - pohtimista
Älä nyt mietikkään et pumpuista löytyisi laatuvehjettä. Katseles vaan jotain eurooppalaista käsintehtyä 2-piippuista vähintään 50 tonnin asetta. Saat sit jo hieman laatuakin. Toki, 50t pikkuraha jos oikein haluaa hyvän ja hienon ostaa.
- wwfe
Puoli-automaateista oli kyse.
- pohtimista
Sama juttu. Halpis rimpuloita puolaritkin.
- lordi esmond
pohtimista kirjoitti:
Sama juttu. Halpis rimpuloita puolaritkin.
Eipä ollutkaan uusrikkaalla varaa oikeasti laadukkaaseen käsintehtyyn haulikkoon. Vai muka puoliautomaatti!
- sivusta seurannut
Mitä ihanaa puoliautomaatissa? Ensin lataus yhtä aseen pyörittelyä ja lopuksi hitonmoinen rämähdys, kun pulttiämpärin heittäisi peltikatolle. 1 paukku ja hylsy pystyssä lukon välissä ja kohta sormi ja taas syytetään paukkuja kun ei toimi ja sama rämistely uudestaan. Ostakaa kunnon aseita ni ei sit tarvi syitä keksiä kun ei homma toimikkaan.
- osakeanti+++
Niin, sunnuntai-ase on jo ostettu, nyt tarvitaan puolari että saa paukuttaa niin pirusti hauleja taivaalle sikarinsavun seasta konjakkiklasi toisessa kädessä.
Ette edes köyhät ole kuvissakaan tuollaista haulikkoa nähny mikä mulla roikkuu hirvensarvissa. - pohtimista
Joku käytetty halpisritsa kun noin nopeasti sait. Ha haa!
- osakeanti+++
Hah..siis nyt haen kalleita puolaria ja se joka jo hirvensarvissa roikkuu ei ole puolari vaan rinnakkaispiippuinen ja taatusti sellainen jota köyhät eivät edes osaa haaveilla. Baikaleita voisin ostaa vaikkapa tuhat ja upottaa ne suohon, nyt on rahaa pojat, nyt on RAHAA!
- ostapois
Osta minulta hieno winhesterin puolari, hinta vaivaset 345.000e. En tiedä onko hyvä, mutta kalliin saat, hah hah. Voidaan nostaakin hintaa jos tuo tuntuu vielä liian halvalta. Eiks ois mageeta kehuu sitten ostosta erätulilla jahti kavereille.
- köyhäpertti
Minulla oli toistakymmentä puolaria hintaluokaltaan 26000-400000 euroa. Päätin luopua niistä koska aseitten kanssa pelaamnen on hölmöä. Irrotin tukit ja lämmitin niillä rantasaunan. Metalliosia käytin betoniraudoitteina huvilan portaissa.
- osakeanti+++
Köyhät vitsailee, niin tein minäkin ennen rikastumista sillä köyhän ainut huvitus on vilkas mielikuvitus.
Nyt on asiat toisin kun onni potkaisi suurella saappaalla ja köyhyys on pois loppu iäksi, lopputilin otin välittömästi mutta vielä täytyy kuukausi sinnitellä sillä en viitsi seuraajaani pulaan jättää.
Nyt voin ostaa aseen kuin aseen joita olen aina haaveilut, metsästysreissuja safarille ja ihan minne vaan. Kalleinta mahdollista ja suuria kaliipereita, hupi-ammuntaan .50 BMG jta myös olen jo toistakymmentä vuotta haaveillut, nimismies naapuriseuran hirviporukassa ja samoilla tulilla taukoa pisetty ja luvat lupasi, eiköhän vielä Barretin BMG:llä porukassa ammuta.
Mutta ensiksi kallein ja hienoin puolari sorsamettälle.- aseseppä
Pistetäänkö tilaukseen? Katotaan ootko sanojes mittanen mies. Teen maailman kalleimman aseen sulle. Taitaa tissiposkella loppua rahat kesken, noo sano hintaluokka kuiteski niin alan tekemään. Ja semmosta asetta ei tule toisella vastaan. Sen voin taata. Ja se saapi mettäkaveris niin vihireeksi että voit maastoutua niitten sekkaan sorsajahissa.
Sano poka vaan ku aletaan tekemään. Laatu on tottakai pian 120v. toimineen aseseppäliikkeen tunnusmerkki. Hinta on se viimenen mitä meiltä kysytty aina. On tehty Italian, Venäjän, Britannian ja ameriikan herroille aseita. Muuan jopa Dubain köyhille "öljypojille". Ei muutas ku tilausta tulemaan - Myymälän johtaja
aseseppä kirjoitti:
Pistetäänkö tilaukseen? Katotaan ootko sanojes mittanen mies. Teen maailman kalleimman aseen sulle. Taitaa tissiposkella loppua rahat kesken, noo sano hintaluokka kuiteski niin alan tekemään. Ja semmosta asetta ei tule toisella vastaan. Sen voin taata. Ja se saapi mettäkaveris niin vihireeksi että voit maastoutua niitten sekkaan sorsajahissa.
Sano poka vaan ku aletaan tekemään. Laatu on tottakai pian 120v. toimineen aseseppäliikkeen tunnusmerkki. Hinta on se viimenen mitä meiltä kysytty aina. On tehty Italian, Venäjän, Britannian ja ameriikan herroille aseita. Muuan jopa Dubain köyhille "öljypojille". Ei muutas ku tilausta tulemaanMikä firma? Olen kiinnostunut.
- osakeanti+++
Joo, kun olen nähnyt suomalaisten aseseppien tekemiä aseita niin ei kiitos!
Esimerkiksi aikoinaan eräs haulikko joka oli sellainen koivuhalko että ei sellaista viitsi mukanaan kantaa, topicalista puhun.
Tietäen suomalaisen muotoilun tason niin olettaisin että saisin vieläkin rumemman aseen kuin baikal.
Vaikka laittaisin timantteja tukkiin niin suomalaisen tekemää sohloa en osta. Kateellinen ja mukamas aseseppä vielä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981