Olli Muotka= tosi hyvä lentomäkihyppääjä joten eipä tuomita

juha82friikki

heti Muotkaa paskaksi hyppääjäksi.
Hän on todella KOVA lentomäessä.
Se on nähty.

Suomi tarvinnee ammattitaitoista valmennusta ja kyllä täällä osataan edelleenkin mutta paras vaihtoehto pääkoutsiksi olisi kuitenkin Mika Kojonkoski koska on niin monipuolinen ja fiksu valmentaja.

4

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itsekkin kokeillut

      On se ja sama kuka sitä lippua valmentajalavalla heiluttaa. Pohjatyö tehdään henkilökohtaisen valmentajan kanssa ja vain mäkihyppääjän luonteen/rohkeuden omaavasta kasvaa valmennuksessa menestyjä.

      Eihän esim. Matti Pulli Nykäsen lisäksi monien vuosien päävalmentajakaudellaan saanut ketään toista huippua rakennettua. Jos hän olisi suuri Guru ollut, olisi se näkynyt jossain. Sama koskee Janne Ahosen valmentajaa Ari Saukkoa jne.

      Itse olen miettinyt, että montakohan menestyjää valmennus on pilannut kun heitä väkisin pyritään samaan muottiin pakottamaan niin ylämäenlaskuasennossa , ponnistuksessa kuin lentämisessä.

    • Koch<3

      Vertaappa Kochiin ja Kranjeciin ja sano sitten onko Muotka kova lentomäessä :D

    • Muotka mm viime talvena hyppäsi jatkuvalla syötöllä reilusti yli 200 metrin hyppyjä.
      FAKTA.
      Mitä se oli Muotkan paras tulos`?
      Muistaakseni 220metriä ellei pidempikin.

      (=

      Mielestäni Janne Ahosen tekniikalla on paremmat matskut menestyä kuin Harri Ollin tekniikalla jossa takatuulessa monesti Harri Olli sun muut epäonnistuu pahemmin suhteessa siihen miten onnistuvat eri ponnistustekniikan omaavat vastatuulessa.

      • myötätuulessa Ollit ja kumppanit onnistuu huonosti mut vastatuulessa kovia, kun taas Ahosen tekniikalla hyppäävät eivät epäonnistu niin pahasti myötätuulessa kuin Ollin tekniikalla hyppäävät epäonnistuvat myötätuulessa.

        Siis Olli ja Ahonen lopettaneet tai Ollista en ole yhtään varma mitä hän oikein meinaa, mitä nyt otsikoissa on milloin kärynnyt rattijuoppoudesta ja milloin pahoinpidellyt naisystäväänsä= ei hyvin mene.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      718
    3. 35
      587
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      35
      587
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      583
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      575
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      547
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      474
    Aihe