Metsästäjät nyt yhteiseen edunvalvontaan- boikotti voimaan heti

havainnoija1

Metsästäjät, joita on sentään tässä maassa paljon ( aselupien omistajia 670 000) pitäisi tuoda esiin voimansa ja ryhtyä ajamaan etujaan. esim. boikotoimaan Kokoomusta, Demareita, Keskustaa, ( Vanhanen, Wallin, Tuomi-Oja) . Siksi koska heidän edustajansa (suluissa ) ovat ehdottaneet mm. aseiden viemistä ampumaradoille säilytykseen. Puolueiden edustajat ovat hankaloittaneet ja aikovat hankaloittaa vielä lisää tavallisten ihmisten harrastusta monin eri tavoin asenteellisella aselailla. Uusin idiotismi on asehotellityöryhmä. Eipä työryhmän viisas tajua että hotelli maksaa, ja ei ole auki silloin kun lähdet metsälle ja sinne on matkaa ehkä 50 km, ja valtio verottaa pa.aineesta jo nyt sikamaisesti. Pitääkö metsästäjien lopettaa myös hirvikolareissa avunanto, koska heitä kohdellaan kollektiivisen rangaistuskäytännön mukaisesti viranomaistaholta?

Suomessa on kummallinen kollektiivinen rangaistuskäytäntö. Jos joku haluaa katsoa YLE:n ohjelmia, on kaikkien maksettava. Jos joku lataa laittomasti netistä, on kaikkien maksettava tietokoneissaan teostomaksua ja jos joku törttöilee aseen kanssa rankaisevat Kokoomus, demarit, vihreät ja rkp siitä kaikkia kansalaisia. Joten nyt on alettava oikeasti valvomaan omia etuja. Mieti ketä äänestät! Äläkä nuku vaaleissa.
Tuo esiin mielipiteesi laittamalla kansanedustajille sähköpostia, ainakin heidän avustajansa joutuu ne lukemaan. Lisäksi suunnilleen samat puolueet, jotka yllä mainittiin ovat vastuussa miljoonan ja sadantuhannen jalkaväkimiinan täysin turhasta ja kalliista tuhomisoperaatiosta, jolla maanpuolustustamme heikennettiin.
Mielestäni metsästäjien etua ei aja kukaan muu kuin he itse ja yksi puolue joka on oppositiossa.

1

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • segswgeh

      En ihmettelisi, jos 1900-luvun kaltaiset murhat (Katso: Eugen Schauman) alkaisivat taas, on suomen nykyinen suoraan sanottuna aivan pers-eestä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1379
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1175
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      212
      1170
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      200
      1164
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      983
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      906
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      128
      881
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      778
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe